Opryski w lubelskich lasach. Leśnicy zwalczają chrabąszcza i osnuję

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Leśnicy z lubelskich lasów rozpoczęli akcję zwalczania chrabąszczy majowych i osnui gwiaździstej, które stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla lasów. Zakaz wstępu do lasów.

Na terenie czterech nadleśnictw w województwie lubelskim rozpoczęły się zabiegi agrolotnicze związane ze zwalczaniem chrabąszczy majowych i kasztanowych oraz osnui gwiaździstej. W związku z opryskami leśnicy wprowadzili czasowe zakazy wejść do lasów, które zostały objęte zwalczaniem szkodników.

Podczas akcji w strefie zagrożenia zabrania się: wstępu do lasu, zbioru runa leśnego przez okres 2 tygodni od wykonania zabiegu, wypasu bydła na pastwiskach zlokalizowanych w pobliżu strefy objętej opryskiem i pojenia zwierząt gospodarskich w zbiornikach wodnych znajdujących się w rejonie działań.

Zabiegi agrolotnicze prowadzone są już na terenie nadleśnictw zagrożonych masowym występowaniem larw chrabąszcza majowego, tzw. pędraków, m.in. nadleśnictwie Gościeradów, Świdnik, Tomaszów oraz Zwierzyniec. Od poniedziałku (6 maja) akcja zabiegów agrolotniczych będzie prowadzona we wszystkich nadleśnictwach na terenie województwa lubelskiego.

Teren oprysków jest odpowiednio oznakowany. Przed lasami możemy znaleźć żółte tabliczki informujące o zakazie wstępu. Zabiegi agrolotnicze potrwają do 30 maja.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.