Opole Lubelskie i okoliczne miejscowości bez dostępu do pitnej wody

szklanka wody
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kilka tysięcy mieszkańców gminy Opole Lubelskie nie ma dostępu do wody pitnej. Wszystko przez przekroczenie parametru mikrobiologicznego w dwóch wodociągach: Opole Lubelskie i Wandalin.

Bakteria coli w wodociągu w gminie Opole Lubelskie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim poinformował w środę (1.09), że na podstawie badań jakości wody z wodociągów zbiorowych w Opolu Lubelskim i Wandalinie przekroczony został parametr mikrobiologiczny.

Zakaz spożywania wody obowiązuje w miejscowościach: Opole Lubelskie, Niezdów, Wola Rudzka, Grabówka, Jankowa, Zajączków, Wandalin, Ludwików, Białowoda. Woda nie nadaje się do spożycia, wodę z wodociągu można jedynie używać do spłukiwania toalet.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach sanepid stwierdził skażenie wody także w gminie Głusk oraz w gminie Piaski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.