Kolejne skażone wodociągi w regionie. Wodę można używać tylko do spłukiwania toalety

papier toaletowy rolka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Przekroczenie parametru mikrobiologicznego stwierdzono w dwóch wodociągach zaopatrującego w wodę gminę Piaski. Woda nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu.

Skażona woda w wodociągach w gminie Piaski

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku informuje, że w przekazanych do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Świdniku w dn. 1.09.2021 r. sprawozdaniach z badań jakości wody z wodociągach zaopatrzenia w wodę Piaski i Brzeziczki, gmina Piaski, stwierdzono przekroczenie parametru mikrobiologicznego.

Zakaz używania wody z wodociągu dotyczy nieruchomości położonych w miejscowościach: Piaski, Kłębów, Brzeziczki, Brzezice, Piaski Wielkie, Emilianów, Majdan Brzecicki, Józefów, Nowiny i Piaski Górne.

W przypadku miejscowości Wierzchowiska Pierwsze, Wierzchowiska Drugie, Janówek, Bystrzejowice Pierwsze, Wola Piasecka woda została warunkowo dopuszczona do spożycia po przegotowaniu.

Zabronione jest jej używanie do celów spożywczych, picia, przygotowywania posiłków, lodu, mycia owoców i warzyw, mycia zębów i rąk, kąpieli, prania oraz prac porządkowych. Woda nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu. Woda może być wykorzystywana tylko do celów sanitarnych, tj. do spłukiwania wody w toalecie.

„W chwili obecnej trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody poprzez dezynfekcję i płukanie sieci wodociągowej oraz organizacja zastępczego punktu poboru wody” – informuje w komunikacie Zakład Usług Komunalnych w Piaskach.

Lokalizacje beczkowozów (należy zabrać ze sobą pojemniki na wodę):

*17:00-18:00 przy Miejskim Centrum Kultury w Piaskach
*18:00-19:00 parking restauracji Rarytas
*19:00-20:00 okolice parku w centrum Piask
*20:00-20:30 ul. Partyzantów okolice tartaku
*20:30-21:00 okolice bloku przy ul. 500-lecia SM
*21:00-21:30 osiedle Krasickiego
*21:30-22:00 Kębłów
*po 22:00 powrót do miejsca przy Miejskim Centrum Kultury.

Komunikat PPIS w Świdniku dot. przekroczenia parametrów mikrobiologicznych w wodociągu w Piaskach
Komunikat PPIS w Świdniku dot. przekroczenia parametrów mikrobiologicznych w wodociągu w Piaskach
Komunikat PPIS w Świdniku dot. przekroczenia parametrów mikrobiologicznych w wodociągu w Brzeziczkach
Komunikat PPIS w Świdniku dot. przekroczenia parametrów mikrobiologicznych w wodociągu w Brzeziczkach

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.