„On miłuje prawo i sprawiedliwość”. Taki psalm usłyszą wierni w niedzielę wyborczą

msza ksiądz kielichy kościół shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

„Słowo Pana jest prawe, a każde Jego dzieło godne zaufania. On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski” – te słowa z psalmu 33 usłyszą wierni w niedzielę 10 maja.

„Pan miłuje prawo i sprawiedliwość” – nie zdziwcie się, gdy w dni wyborów prezydenckich usłyszycie te słowa w waszym kościele. A od ich wysłuchania właściwie nie da się uciec, ponieważ powinny paść we wszystkich kościołach.

W dzień, gdy będziemy wybierać prezydenta RP, w kościołach wierni usłyszą psalm responsoryjny, który będzie fragmentem z psalmu 33. Pada w nim fragment „Bo słowo Pana jest prawe, a każde Jego dzieło godne zaufania. On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski„. Wcześniej ten sam psalm usłyszeli wierni w kościołach w dniu wyborów samorządowych 21 października 2018 roku.

Kształt kalendarza liturgicznego wnika z wielowiekowej tradycji Kościoła katolickiego. Na jego kształt wpływ mają jedynie kluczowe dla chrześcijaństwa wydarzenia i nie jest on przepisywany pod doraźne potrzeby współczesności.

CZYTAJ TAKŻE: Ksiądz z Lublina podczas mszy namawiał wiernych do głosowania na PiS

Przypomnijmy, że w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że I tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja 2020 r. Początkowo planowano rozpisanie wyborów prezydenckich 17 maja. Tę datę zakwestionowała ambasada RP w Rzymie, która przypomniała, że tego dnia będą trwały uroczystości związane z 100. rocznica urodzin Jana Pawła II.

PRZECZYTAJ: Wybory prezydenckie 2020: TERMIN. Kiedy odbędą się wybory nowego prezydenta?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.