Oko w oko z historią. Wystawa historyczna Militaria na Targach Lublin

Wystawa historyczna Militaria na Targach Lublin | materiały organizatora

Nie wiesz jak spędzić weekend? Przyjdź na niezwykłe spotkanie z historią. W dniach 18-20 października w Targach Lublin odbędzie się wydarzenie „Militaria – Wystawa Historyczna”.

200 rekonstruktorów, 15 grup rekonstrukcji historycznych, 13 ścieżek edukacyjnych, setki modeli pojazdów wojskowych oraz mnóstwo pamiątek i eksponatów muzealnych. Zwiedzający zobaczą między innymi oryginalny czołg, brytyjski samolot ćwiczebny i trenażer czołgowy. Do tego wyjątkowe pokazy, spotkania z gośćmi specjalnymi i atrakcje dla dzieci.

Historia na żywo

Tegoroczna edycja zainteresuje zarówno dorosłych jak i najmłodszych miłośników historii. Zwiedzający zobaczą pokazy kucia broni, walki z szablą, prezentacje musztry i pokaz mody międzywojennej. Odbędzie się pokaz gier strategicznych oraz wystawa pamiątek z Powstania Warszawskiego. Nie zabraknie również stałych punktów programu takich jak, giełda kolekcjonerska, wystawa modelarstwa, odzież taktyczna oraz wykrywacze metali.

Wystawa historyczna Militaria na Targach Lublin | materiały organizatora

„Militaria” to również liczne atrakcje dla najmłodszych, możliwość dotknięcia historii „na żywo” oraz udział w specjalnie dedykowanych ścieżkach edukacyjnych.

Ostra jazda

Na wystawie znajdą się m.in. modele pojazdów wojskowych oraz prawdziwe pełnowymiarowe eksponaty, legendarne motocykle WSK, brytyjski samolot ćwiczebny Miles M 14. Magister, czołg Leopard 1A5, samochód pancerny z Powstania Warszawskiego, jedyny w Polsce egzemplarz trenażera czołgowego, samochód pancerny ford 1920, pojazdy taktyczne i specjalistyczne. Będzie również możliwość przejażdżki niektórymi pojazdami!

Wystawa historyczna Militaria na Targach Lublin | materiały organizatora

Goście specjalni

Wydarzenie uzupełnią dyskusje, wykłady oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi. W niedzielę 20 października o godzinie 12.00 fani spotkają się z Adamem Sikorskim – poetą, historykiem, dziennikarzem. Gościem wystawy będzie także Mariusz Borowiak – Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. Uczestnik dwóch międzynarodowych ekspedycji na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak. Na wystawie pojawi się również Andrzej K.Kisiel – były komandos Wodnego Zespołu Bojowego biorący udział w ponad stu skomplikowanych akcjach bojowych, m.in. w Iraku i w Afganistanie.

Wystawa historyczna Militaria na Targach Lublin | materiały organizatora

GODZINY OTWARCIA:

Piątek (26.10) – 11:00 – 17:00
Sobota (27.10) – 10:00 – 18:00
Niedziela (28.10) – 10:00 – 18:00

Więcej informacji:

Strona internetowa: www.historia.targi.lublin.pl
Facebook: www.facebook.com/wystawahistoryczna

BILETY

Normalny: 15 PLN
Ulgowy: 10 PLN – dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i studenci, emeryci i renciści z ważną legitymacją
Grupowe (pow. 20 os.): 8 PLN
Dzieci do lat 3 – wejście bezpłatne
Bilety do nabycia w kasach biletowych podczas wydarzenia oraz online na Tobilet.pl.

Wystawa historyczna Militaria na Targach Lublin | materiały organizatora


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.