Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie, 7 – 9 lipca 2023 r. [PROGRAM]

Mężczyzna przy kowadle podczas Ogólnopolskiego Spotkania Kowali
Fot. GOK Wojciechów

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie zaprasza w dniach 7 – 9 lipca 2023 r. na Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej, podczas których spotkają się najlepsi kowale z całej Polski oraz z Czech i Węgier. Impreza realizowana jest przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Konkurs kowalstwa artystycznego

W tym roku w Imprezie weźmie 20 drużyn. Zmierzą się oni w konkursie kowalstwa artystycznego oraz w konkursie o Nagrodę Kowali Polskich. Spotkania rozpocznie sympozjum – „Sympozjum nt. „Dobre praktyki ochrony i upowszechniania tradycyjnego kowalstwa artystycznego i użytkowego”, w ramach którego będą przeprowadzone wykłady „Krzyże i ogrodzenia cmentarne na polskiej wsi. Techniki i wzory w kowalskich wyrobach sepulkralnych”, „Projektowanie i wizualizacja kowalskich wyrobów artystycznych”.

Program imprezy

W sobotę 8 lipca odbędzie się konkurs kowalstwa artystycznego, na który kowale w swoich kuźniach przygotowali kuty kosz uliczny, natomiast drugą pracę konkursową będą wykuwali na miejscu. W tym dniu przewidziano również pokaz „Dzieła Sztuki Kowalskiej – od projektu do realizacji”, podczas którego wykażą się uczestnicy tegorocznych Warsztatów Kowalskich, które w Wojciechowie trwają
od 27 czerwca. W programie również prezentacja i sprzedaż wyrobów kowalskich, wystawa kutych wyrobów, kiermasz sztuki ludowej, występy zespołów artystycznych, a dla najmłodszych zabawy kowalskie z animatorem.

W niedzielę 9 lipca przewidziane są pokazy kucia w wykonaniu mistrzów, Konkurs o nagrodę Publiczności, druga część pokazu projektowania i realizacji wyrobów kowalskich, wystawa i sprzedaż wyrobów kowalskich, kiermasz sztuki ludowej, występy gwiazd estrady oraz wiele innych atrakcji.

Plakat Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej
Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej — plakat | Fot. Materiał organizatora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.