Ogólnopolski Turniej Nalewek w Dworze Anna. Weź udział w konkursie i zgłoś swój trunek

domowa nalewka alkohol
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Już po raz trzynasty miłośnicy domowych trunków spotkają się w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich podczas Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek. Weź udział w konkursie i zgłoś swój trunek.

Warunkiem wzięcia udziału w turnieju jest jedynie przyniesienie dwóch półlitrowych butelek tego alkoholu. Zgłoszenia będą oceniane w dwóch kategoriach: słodkie i wytrawne. Organizatorzy zachęcają by nie ograniczać się tylko do jednego smaku – można przywieźć nieograniczoną ilość nalewek.

Czas na zgłoszenia swoich nalewek do XIII Turnieju Nalewek Kresowych jest do 7 czerwca do godz. 16:00. Natomiast sam turniej rozpocznie się tego samego dnia od godz. 18:00 w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich.

Nalewki oceni specjalnie powołane jury: Magdalena Różczka (aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa), Zofia Czernicka (dziennikarka i prezenterka telewizyjna), Anna Kalata (polityk, przedsiębiorca, ekonomista), Małgorzata Łobodzińska (zastępca kanclerza Uniwersytetu Medycznego), Mariusz Fik (nagradzany twórca nalewek w kraju i za granicą), Książe Michał Czartoryski, Książe Krzysztof Konstanty Radziwiłł, Grzegorz Skrzecz (medalista mistrzostw świata i Europy w boksie), Paweł Skrzecz (medalista olimpijski w boksie), Marek Majewski (kompozytor, poeta, satyryk, felietonista) i Sebastian Wątroba (aktor telewizyjny).

Organizatorzy przygotowali bogaty program dla wszystkich miłośników domowych nalewek. W programie m.in. staropolska biesiada, degustacja nalewek, wystawa malarstwa Krzysztofa Graj-czaka, pokaz mody i walk rycerskich, występ zespołu Teksasy i Wojtka Cugowskiego oraz pokaz sztucznych ogni.

W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na Hospicjum imienia Małego Księcia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.