Ognisko koronawirusa wśród sióstr zakonnych z Lublina. Osiem zakonnic jest zakażonych

modlitwa kościół
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Osiem zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie z potwierdzonym zakażeniem koronawirusa. To pierwsze ognisko w naszym mieście.

W województwie lubelskim pojawiło się nowe ognisko koronawirusa SARS-CoV-2. U ośmiu zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie mieszczącego się przy ul. Stefanii Sempołowskiej potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Zakażenie wykryte u sióstr obliczanek będzie miało dalsze poważne konsekwencje, ponieważ niektóre z zakonnic, u których stwierdzono pozytywny test, pracują w Przedszkolu Parafialnym im. Bł. Honorata Koźmińskiego przy ul. Zbożowej w Lublinie. Ta placówka także znajdzie się pod nadzorem i prawdopodobnie na jakiś czas zostanie zamknięta.

W związku z wykryciem ogniska COVID-19 w Zgromadzeniu Sióstr Obliczanek 31 osób związanych z zakonem zostało objętych kwarantanną. – „Prosimy osoby, które kontaktowały się z Siostrami w ciągu ostatnich 2 tygodni, a o których nie wiemy, o zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej” – apelują Siostry.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.