Jeden z najbogatszych Polaków zainwestuje w Motor Lublin! Kim jest Zbigniew Jakubas?

Zbigniew Jakubas będzie od września udziałowcem Motoru Lublin | fot. UM Lublin

Zbigniew Jakubas, jeden z najbogatszych Polaków, zainwestuje w Motor Lublin. Jakie plany? Akademia piłkarska z trzema podgrzewanymi boiskami oraz awans do I ligi w jednym sezonie.

Zbigniew Jakubas urodził się w 1952 roku w Lublinie. Obecnie jest właścicielem grupy kapitałowej Multico i według biznesowych rankingów jednym z najbogatszych Polaków. Pojawił się na 21. miejscu w rankingu najbogatszych Polaków Forbesa w 2020 roku z majątkiem oszacowanym na 1,724 mld zł.

Dziś oficjalnie potwierdzono, że Zbigniew Jakubas zainwestuje w piłkarski Motor Lublin. – Z przyczyn formalno-prawnych wejście kapitałowe będzie mogło dopiero mieć we wrześniu. Złożyłem deklarację zbudowania czegoś w Lublinie, co będzie na wiele, wiele lat dumą naszego miasta” – mówi Zbigniew Jakubas.

Jednym z celów nowego inwestora Motoru Lublin jest zbudowanie akademii piłkarskiej w prawdziwego zdarzenia. – Chciałbym w ciągu 4 miesięcy zbudować trzy boiska piłkarskie, z podgrzewaną murawą i balonem na zimę, tak żeby akademia piłkarska mogła ruszyć jesienią tego roku – zapowiada Jakubas.

Motor Lublin w przyszłym roku w I lidze?

Zbigniew Jakubas otwarcie mówi o swoim celu na najbliższe miesiące. Motor Lublin w przyszłym roku ma grać w I lidze. – Jest przygotowana lista transferowa. Jeżeli chcemy przeskoczyć w ciągu roku do pierwszej ligi to wzmocnienie drużyny musi nastąpić – dodaje.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.