Ważny temat? Prześlij newsa!

Oficjalne wyniki PKW: Żuk otrzymał 62,32 proc. głosów – Tułajew 31,48

Spotted Lublin

Krzysztof Żuk w I turze wygrał wybory na prezydenta Lublina, uzyskując 62,32 proc. głosów. Jego rywal Sylwester Tułajew, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, uzyskał 31,48 proc. – podała w środę Państwowa Komisja Wyborcza. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza na stronie internetowej na Krzysztofa Żuka głosowało 89 488 osób, na Sylwestra Tułajewa – 45 202. Trzeci wynik […]

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk | fot. Dominik Wąsik

Krzysztof Żuk w I turze wygrał wybory na prezydenta Lublina, uzyskując 62,32 proc. głosów. Jego rywal Sylwester Tułajew, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, uzyskał 31,48 proc. – podała w środę Państwowa Komisja Wyborcza.

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza na stronie internetowej na Krzysztofa Żuka głosowało 89 488 osób, na Sylwestra Tułajewa – 45 202.

Trzeci wynik należy do Jakuba Kulesza (KWW Kukiz ’15, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie), który zdobył 2,99 proc. (4 290 głosów).

Kolejne miejsca: Magdalena Długosz „KWW Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski” – 1,49 proc. (2 143 głosów), Marian Kowalski „KWW My z Lublina” – 1,34 proc. (1 929 głosów) oraz Joanna Kunc „KWW Joanna Kunc WIS Lublin Kornel Morawiecki” – 0,4 proc. (532 głosów).

Z oficjalnego protokołu komisji wyborczej w Lublinie wynika, że liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkich kandydatów wyniosła 143 tys. 584.

W Radzie Lublina dominacja KKW Krzysztof Żuk

KKW Krzysztof Żuk zdobył 54.48 proc. głosów w wyborach do Rady Miasta Lublin, a Prawo i Sprawiedliwość – 36,01. Dało to KKW KŻ 19 mandatów a PiS ma ich 12.

Zobacz, kto znajduje się w Radzie Miasta Lublin – link

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
były pisuar
6 lat temu

Tułajew – podziękowałeś tęczowemu Joachimowi, że załatwił Ci odpływ elektoratu w dniu 13.10.2018, poprzez wozy bojowe, pały i gaz…?

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check