Oferta Lubelskiego Roweru Miejskiego zostanie rozszerzona o rowery elektryczne i rower transportowy

Miejskie rowery z wypożyczalni Lubelski Rower Miejski
Miejskie rowery z wypożyczalni Lubelski Rower Miejski | fot. Dominik Wąsik

Użytkowników systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego w tym roku czekają nowości. Mowa tu o dziesięciu rowerach elektrycznych oraz rowerze transportowym typu cargo.

Rowery elektryczne i rower cargo dołączą do wypożyczalni Lubelski Rower Miejski

Tegoroczny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego ruszył 4 marca. Na razie do dyspozycji użytkowników jest 100 jednośladów. Miejska wypożyczalnia rowerów w pełni ruszy od 21 marca. Wówczas do dyspozycji będzie 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci, rozlokowanych na 131 stacjach (46 pasywnych i 85 standardowych).

Szczegóły: Lubelski Rower Miejski wraca po zimowej przerwie. Na razie tylko 100 rowerów. Ile kosztuje, jak wypożyczyć

Już wiadomo, że od 21 marca w ofercie Lubelskiego Roweru Miejskiego będą nowości. Użytkownicy miejskiej wypożyczalni będą mieć do dyspozycji 5 elektrycznych rowerów. Jak zapowiada miejski ratusz, docelowo, jeszcze w tym sezonie, ich ilość zostanie zwiększona do 10. Rowery elektryczne będzie można wypożyczyć na takiej samej zasadzie jak standardowe jednoślady.

Mieszkańcy skorzystają też z możliwości wypożyczenia pierwszego roweru transportowego typu cargo.

„Dane pokazują, że Lubelski Rower Miejski jest popularnym środkiem transportu po mieście, stąd z roku na rok go udoskonalmy i rozwijamy. W tegorocznej odsłonie miejskiej wypożyczalni wprowadzamy do użytkowania pierwszych 10 rowerów elektrycznych oraz przygotowujemy się do włączenia w ofertę możliwości wypożyczenia roweru typu cargo. W ramach pilotażu chcemy sprawdzić, jak te rozwiązania zostaną przyjęte przez mieszkańców i turystów. Pozwoli nam to na zbadanie potencjału i wyznaczy kierunek działań na kolejny sezon” – mówi Arkadiusz Niezgoda, dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością UM Lublin.

Nowe ścieżki rowerowe

W pierwszej połowie roku miasto planuje zakończyć budowę drogi rowerowej w wąwozie Rury. W wyniku realizacji zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego nastąpi budowa nowych dróg dla rowerów:

  • przez ul. Lwowską (połączenie drogi dla rowerów po wschodniej stronie ul. Lwowskiej z pasem rowerowym na ul. Podzamcze),
  • wzdłuż ul. Nałęczowskiej (od jej końca w okolicach skrzyżowania z ul. Cisową w kierunku al. Kraśnickiej),
  • wzdłuż al. Warszawskiej (po stronie parzystej) od al. Kraśnickiej,
  • pomiędzy ul. Kryształową a ul. Berylową.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.