Lubelski Rower Miejski wraca po zimowej przerwie. Na razie tylko 100 rowerów. Ile kosztuje, jak wypożyczyć

rowery miejskie stojące na stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego
Rowery miejskie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Po zimowej przerwie wraca możliwość wypożyczenia rowerów miejskich w Lublinie. Na razie do dyspozycji mieszkańców miasta będzie 100 rowerów. Pełen sezon wystartuje tradycyjnie 21 marca. Jak wypożyczać, ile kosztują rowery miejskie? Przypominamy!

Rowery miejskie wracają na ulice Lublina

W tym roku cena wypożyczenia rowerów miejskich w Lublinie się nie zmieni. Użytkownicy mają do wyboru pakiety abonamentowe 7-, 30- i 90-dniowe oraz abonament sezonowy. System LRM jest zintegrowany z Lubelską Kartą Miejską i systemem Lubika. Posiadacze dowolnego biletu okresowego mają do dyspozycji pakiet minut, zaś osoby posiadające identyfikator LKM korzystają ze specjalnego cennika.

„Posiadacze biletu okresowego mają możliwość korzystania z roweru miejskiego nieodpłatnie przez 30 minut dziennie. Taki bonus obowiązuje w każdy dzień ważności biletu okresowego. Z kolei dla osób posiadających identyfikator LKM, obowiązuje specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Cennik podstawowy Lubelskiego Roweru Miejskiego:

 • 1,00 zł za pierwsze 30 minut jazdy,
 • 0,50 zł za kolejne 30 minut jazdy,
 • 1,00 każda kolejna godzina jazdy.

Zobacz pozostałe cenniki LRM.

100 rowerów na sam początek

Od poniedziałku, 4 marca mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 100 rowerów, rozlokowanych na 10 najbardziej popularnych stacjach w mieście:

 • ul. Zamojska/Stary most;
 • ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka;
 • ul. Spokojna/Lubelski Urząd Wojewódzki;
 • Plac Wolności;
 • al. Tysiąclecia/Plac Zamkowy;
 • ul. Bajkowskiego/Urząd Miasta Lublin;
 • Plac Litewski/ul. Kapucyńska;
 • ul. Cukrownicza ZDiM/Arena Lublin;
 • Dworzec Lublin – stacja pasywna;
 • Park Ludowy.

Pełny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego ruszy 21 marca. Wówczas, w ramach miejskiej wypożyczalni, użytkownicy będą mieli do dyspozycji 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci, rozlokowanych na 131 stacjach (46 pasywnych i 85 standardowych). Nowością jest stacja zlokalizowana bezpośrednio przy nowym Dworcu Lublin oraz przy ul. Grygowej.

W minionym sezonie Lubelski Rower Miejski wypożyczono 153 578 razy, liczba jego użytkowników to 21 393 osoby, jednoślady przejechały dystans ponad 488 tys. km.

Operatorem Lubelskiego Roweru Miejskiego jest MPK Lublin.

Załóż konto i pobierz aplikację

Aby korzystać z wypożyczalni, trzeba założyć konto w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego, wnieść opłatę w wysokości 10 złotych i pobrać bezpłatną aplikację Lubelski Rower Miejski (Sklep Play i AppStore). Konieczne jest utrzymywanie na koncie przynajmniej 10 złotych.

Rowery wypożycza się i odstawia za pomocą aplikacji. Żeby odblokować i wypożyczyć jednoślad, trzeba zeskanować kod QR umieszczony nad tylnym kołem lub wpisać numer pojazdu. Jest opcja postoju (w aplikacji), który wlicza się w czas wypożyczenia (chodzi o to, żeby nikt inny rowerem nie odjechał). Po skończonej jeździe należy zamknąć blokadę zamontowaną na tylnym błotniku. Warto sprawdzić w aplikacji, czy zwrot przebiegł poprawnie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.