„Odwrócenie tendencji staje się faktem”. Niedzielski o wtorkowej liczbie zakażeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Krystian Maj, KPRM

Odwrócenie tendencji w przyroście zakażeń koronawirusem staje się faktem. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu po raz pierwszy od połowy listopada jest dodatni – napisał we wtorek Adam Niedzielski na Twitterze.

„Odwrócenie tendencji staje się faktem”

W poniedziałek podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że liczba przypadków koronawirusa w Polsce zaczęła wzrastać. We wtorek minister ponownie stwierdził, że „odwrócenie tendencji staje się faktem”.

W opublikowanym wpisie na prywatnym koncie na Twitterze szef resortu zdrowia przed godz. 8 opublikował wtorkową liczbę zakażeń, gdzie takie dane są udostępniane przez Ministerstwo Zdrowia o godz. 10.30. Szef MZ opublikował również wykres ilustrujący liczbę i dynamikę zakażeń koronawirusem.

„Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik – 5178 nowych zakażeń – jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni” – napisał minister Niedzielski.

Rząd nie wyklucza zaostrzenia restrykcji

Już w poniedziałek minister zdrowia przestrzegł, że w razie wzrostu zakażeń rząd może zdecydować o ponownym zaostrzeniu restrykcji, które niedawno – ze względu na poprawę sytuacji epidemicznej w kraju – zostały poluzowane. Chodzi m.in. o otwarte hotele, stoki, kina oraz galerie handlowe.

CZYTAJ WIĘCEJ:
„Głupie i nieodpowiedzialne zachowanie”. Minister Niedzielski ostrzega przed zaostrzeniem restrykcji

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A czym ten wzrost jest spowodowany? Czy to już skótki otwarcia kin i aqua parków. Gra liczbami przez rzadzacych