Odwołane loty z Lublina. Pasażerowie nie polecą Wizz Air do Wielkiej Brytanii i Norwegii

wizz air
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wizz Air

Złe wieści dla klientów tanich linii lotniczych Wizz Air. Od stycznia do marca 2022 węgierski przewoźnik zawiesił 36 połączeń z Polski. Konsekwencją tego będzie zmniejszenie częstotliwości wielu tras. Redukcja objęła także lotnisko w Lublinie. O które konkretnie chodzi?

Wizz Air zawiesza połączenia z Lublina

Linie Wizz Air podjęły decyzję o zawieszeniu 36 tras z Polski. Zmiany dotyczą zimowej siatki połączeń, która obowiązuje do końca marca. Połączenia nie znikną od razu – w okresie świąteczno-noworocznym samoloty będą latać zgodnie z planem. Większość cięć odbędzie się w styczniu 2022 r., a loty będą zawieszone na kilka tygodni do 3 miesięcy. Łącznie kilkaset połączeń się nie odbędzie.

Cięcia dotknęły również lubelskie lotnisko, ponieważ od stycznia Wizz Air zawiesza połączenia do Doncaster Sheffield (Wielka Brytania) oraz Oslo Torp (Norwegia). Powodem zawieszenia lotów ma być niski poziom zaszczepionych obywateli danego kraju.

  • Lublin – Doncaster Sheffield (loty zawieszone od 8 stycznia do 6 marca)
  • Lublin – Oslo Topr (brak połączeń w systemie rezerwacyjnym od 10 stycznia do 12 marca)

Pasażerowie, który posiadają zakupione bilety na w/w trasy będą mieli możliwość zwrotu pieniędzy za bilety lub 120 proc. pierwotnej kwoty rezerwacji w postaci środków na konto WIZZ.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.