Odświeżają drewniany taras na Placu Litewskim. Teren ogrodzono, na razie nie można tam wchodzić

Konserwacja drewnianego tarasu na Placu Litewskim
Konserwacja drewnianego tarasu na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Ruszyły prace związane z konserwacją drewnianego tarasu na Placu Litewskim. Wykonawca prac ogrodził już teren metalowym ogrodzeniem i przystąpił do realizacji zlecenia.

Konserwacja drewnianego tarasu na Placu Litewskim

Drewniany taras na Placu Litewskim w Lublinie, o powierzchni 682 m kw., wykonano z drewna cumaru, które jest odporne na próchnienie i gnicie. Aby drewno zachowało swoje właściwości, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. W tym roku zlecenie trafiło do firmy F.P.H.U. „DAREX” Dariusz Koczyński z Obszy.

Wykonawca musiał ogrodzić teren drewnianego tarasu, by w czasie prowadzonych prac nie mogły tam wejść osoby postronne. Do jego zadań należało m.in. przygotowanie nawierzchni do mycia, mechaniczne umycie specjalistycznym preparatem oraz zakonserwowanie jej preparatem z olejem lnianym w kolorze teak.

„Prace związane z konserwacją nawierzchni tarasu z drewna cumaru powinny zakończyć się dzisiaj. Po wyschnięciu nawierzchni, prawdopodobnie we wtorek, ogrodzenie powinno zostać zdemontowane” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Prowadzona konserwacja drewnianego tarasu na Placu Litewskim jest częścią większego zlecenia, którego łączny koszt wraz z konserwacją kładki na Bystrzycy oraz 5 zejść do wody w Parku Ludowym wynosi dokładnie 39 110 zł brutto.

ZDJĘCIA

Konserwacja drewnianego tarasu na Placu Litewskim
Konserwacja drewnianego tarasu na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.