Odpalił petardę w samochodzie. Nie mógł otworzyć szyby, ładunek wybuchł mu w rękach

petarda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Z obrażeniami dłoni trafił do szpitala 24-letni pasażer volkswagena, po tym jak w jego rękach wybuchła odpalona przez niego petarda. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 pod remizą strażacką w jednej z miejscowości gminy Kolonia Osada w powiecie zamojskim. Ze zgłoszenia, które otrzymał dyżurny zamojskiej komendy wynikało, że w zaparkowanym samochodzie wybuchła petarda.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-latek z gm. Komarów Osada podróżując volkswagenem jako pasażer we wnętrzu samochodu znalazł leżącą na podłodze petardę. W czasie jazdy postanowił ją „odpalić” i wyrzucić przez okno.

Jednak jego plan się nie powiódł, ponieważ okazało się, że mechanizm opuszczania szyby był uszkodzony i okna nie dało się otworzyć. Petarda wystrzeliła we wnętrzu samochodu raniąc 24-latka. Z urazem palców dłoni mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało w organizmie 24-latka ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście kierująca volkswagenem 31-latka z Zamościa w wyniku bezmyślnego zachowania swojego kolegi nie odniosła żadnych obrażeń.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.