Odkomarzanie terenów zieleni miejskiej w Lublinie. Zaczną od Ogrodu Saskiego

mosquito 337182 1280 e1496649245467

Są dokuczliwe i wszędzie ich pełno – narzekają już na komary mieszkańcy Lublina. Akcje odkomarzania parków i skwerów w Lublinie zaplanowano na 5 czerwca.

 

W tym sezonie, ze względu na warunki pogodowe, jest ich szczególnie dużo. Są w domach, w piwnicach, w parkach i na ulicy. Sprzyja im wilgoć i upały.

 

– Nie da się przed tym uciec. Bardzo dużo ich jest, zwłaszcza jak popada! – narzekają mieszkańcy Lublina.

 

Na zlecenie Ratusza tak jak w minionych latach zostaną przeprowadzone zabiegi rozpylania środków przeciw komarom. Takiemu działaniu na początku czerwca poddane zostaną miejsca, gdzie owady są najbardziej dokuczliwe – głównie miejskie parki i skwery: Ogród Saski, Park Ludowy czy ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzyc.

 

Ogółem zabiegowi odkomarzania zostanie poddane ponad 200 hektarów terenu. Warto też dodać, że rozpylane środki działają również przeciw kleszczom i meszkom. Opryski za pomocą urządzenia naziemnego wykona specjalistyczna firma z Lublina.

 

Akcję odkomarzania zaplanowano od poniedziałkowych (5 czerwca) i potrwa planowo do czwartku (8 czerwca). Prace będą rozpoczynać się w godzinach popołudniowo-wieczornych (ok. godz. 18:00), a kończyć nad ranem (ok. godz. 4:00 rano). Na pierwszy „rzut” już dziś pójdzie Ogród Saski. – Ogród Saski pozostanie otwarty dla zwiedzających, ponieważ preparat stosowany do odkomarzania jest w pełni bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin – informuje Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego Ratusza.

 

Miejsca objęte akcją odkomarzania: Parka Jana Pawła II, Park Ludowy, Park Rury, Park Bronowice, Park Rusałka, Park Botanik, Park Czechów, Park Abramowicki, Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy, Zalew Zemborzycki, Ośrodek Graf, Marina, Słoneczny Wrotków i okolice Ul. Organowa (wąwóz), Ogród Botaniczny Muzeum Wsi Lubelskiej, Plac Litewski, Skwer Podzamcze, Skwer ul. Betonowa, ul. Ciepła, Skwer ul. Głuska, Ogród Saski, Pas wzdłuż Czechówki od ul. Wodopojnej do ul. Sikorskiego, Skwer ul. Ewangelicka, Skwer ul. Jakubowicka, Słomiany Rynek/wąwóz Kalinowszczyzna, Wąwóz ul. Popiełuszki, Nieużytku przy Arkadach Skwer przy LDK, Skwer przy ul. Gen. Zajączka.

 

Jednorazowa akcja odkomarzania to koszt 30 tys. zł. Jeśli komary wrócą, to w razie potrzeby zostanie przeprowadzona druga akcja w sierpniu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przetestowałem na tym świecie już chyba wszystko i totalna załamka aż szwagier przytargał mi z zachodu proste urządzenie Thermacell, które tworzy parasol ochronny który jest nieprzenikliwy dla komarów. I wiecie co? Problem zniknął jak palcem odjął. Teraz już dostępne z Polsce od bezpośredniego dystrybutora http:// www. thermacell. com. pl