Odebrał od małżeństwa pieniądze z oszustwa „na policjanta”. 20-latek usłyszał zarzuty

20-latek podając się na policjanta odebrał od małżeństwa pieniądze
20-latek podając się na policjanta odebrał od małżeństwa pieniądze | fot. KMP Lublin

Ustalenia śledczych doprowadziły do zatrzymania 20-letniego obywatela Białorusi, który brał udział w oszustwie „na policjanta”. Młody mężczyzna podał się za funkcjonariusza i odebrał od małżeństwa ponad 20 tysięcy złotych.

Fałszywy policjant zatrzymany

Zatrzymanie 20-latka było efektem pracy operacyjnej policjantów ze specjalnie powołanej grupy śledczej, w skład której wchodzą funkcjonariusze z komendy miejskiej i wojewódzkiej Policji w Lublinie. Obywatel Białorusi został zatrzymany we wtorek na terenie Poznania, gdzie się ukrywał.

Z ustaleń policjantów wynikało, iż mężczyzna brał udział w oszustwie „na policjanta”, do którego doszło w maju na terenie Lublina. Wówczas do małżeństwa emerytów zadzwonił fałszywy policjant, który poinformował ich o wypadku spowodowanym przez osobę bliską.

Z przekazanych informacji wynikało, że członek rodziny może trafić do aresztu. By tego uniknąć, potrzebne miały być pieniądze na kaucje. Seniorzy uwierzyli w zmyśloną historię i przygotowali wszystkie oszczędności. Niedługo później po gotówkę w kwocie prawie 24 tysięcy złotych przyszedł fałszywy funkcjonariusz.

Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące udziału w oszustwie. Wczoraj na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Może mu grozić do 8 lat więzienia. Policjanci typują mężczyznę do kilku innych przestępstw z terenu całego kraju.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.