Od rana trwa policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”. Wzmożone kontrole kierowców na ulicach Lublina

Zdjęcie ilustracyjne

„Alkohol i narkotyki” – to kryptonim działań, które dziś od rana prowadzą lubelscy policjanci. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierujących. Celem akcji jest także eliminowanie z dróg tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków.

Kontrole policji w Lublinie

Dziś policja prowadzi na terenie województwa lubelskiego działania „Alkohol i narkotyki”. Akcja jest ukierunkowana na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzają również kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach policjanci wykorzystują narkotestery — urządzenia, które pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków. Funkcjonariusze zwracają też baczną uwagę czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

W Lublinie od rana kierowcy mogą spotkać policjantów na drogach prowadzących do miasta. Akcja ma zasięg wojewódzki i potrwa do późnych godzin wieczornych.

O akcji Alkohol i narkotyki

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Kierowcy powinni się liczyć ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.