Od piątku szybciej z Warszawy do Lublina – otwarcie kolejnego odcinka S17

Otwarcie odcinka S17 między węzłem Lubelska a końcem obwodnicy Kołbieli | fot. GDDKiA

Dziś przed południem ma być oddany do użytku kolejny fragment budowanej trasy ekspresowej S17, łączącej Warszawę i Lublin. Nowy odcinek to ok. 24 km między węzłem Lubelska a końcem obwodnicy Kołbieli.

W piątek 10 lipca o godz. 10 w Kołbieli wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin weźmie udział w otwarciu 24-kilometrowego odcinka drogi S17 (trasa Warszawa-Lublin). Uroczystość odbędzie się na przecięciu trasy S17 z drogą krajową 50 (rondo w Kołbieli)

Chodzi o odcinek między węzłem Lubelska a końcem obwodnicy Kołbieli. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Dzięki temu znacznie zwiększy się komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Warto jednak pamiętać, że nadal będzie to plac budowy i zgodnie z czasową organizacją ruchu, kierujący będą mogli poruszać się z prędkością do 80 km/h. Zwężenie do jednej jezdni (o długości ok. 400 metrów) występować będzie w miejscowości Ostrowik, gdzie trwać będą jeszcze prace budowlane.

>>> Czytaj: Utrudnienia na lubelskich drogach podczas wakacji. Warto dokładnie zaplanować trasę podróży

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.