Utrudnienia na lubelskich drogach podczas wakacji. Warto dokładnie zaplanować trasę podróży

Budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Lublin - Niedrzwica | fot. GDDKiA Lublin

Podczas wakacji na drogach woj. lubelskiego będą trwały remonty. Na liście remontowanych dróg jest m.in. DK19, gdzie w związku z budową „ekspresówki” S19 miejscami wystąpią zmiany w organizacji ruchu.

Wakacje to czas wyjazdów. Ruch turystyczny na drogach mocno wzrasta. Planując podróż pamiętajmy, że trwają budowy i remonty dróg krajowych, a w związku z tym mogą występować utrudnienia drogowe. Poniżej lista największych utrudnień, które będą obowiązywać przez okres wakacyjny na drogach krajowych Lubelszczyzny:

S17

Trwa budowa drogi ekspresowej S17 między Lublinem a Warszawą. W tej chwili kierowcy korzystają z drogi ekspresowej od Lublina do początku obwodnicy Kołbieli, natomiast dalej w stronę stolicy ruch odbywa się jedną jezdnią przyszłej drogi ekspresowej. Od 1 lipca lepiej się jeździ w okolicach węzła Góraszka, gdzie wykonawca na długości ok. 1,5 km udostępnił kierowcom dwie jezdnie S17. 

Szykują się kolejne ułatwienia dla kierowców. Już niedługo na dwóch odcinkach realizacyjnych między węzłem Lubelska o końcem obwodnicy Kołbieli (w sumie ok. 24 km) kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach.

Warto jednak pamiętać, że nadal będzie to plac budowy i zgodnie z czasową organizacją ruchu, kierujący będą mogli porusząć się z prędkością do 80 km/h. Zwężenie do jednej jezdni (o długości ok. 400 metrów) występować będzie w miejscowości Ostrowik, gdzie trwać będą jeszcze prace budowlane.

DK17

Pod koniec lipca kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w miejscowościach Dąbrowa Tarnowska i Bełżec na DK17. Związane one będą z budową obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego.

Z kolei w miejscowości Potoki (DK17 między Lubyczą Królewską a Hrebennem) w połowie lipca planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego. Ma to związek z przebudową mostu.

DK19

Trwają prace przy budowie drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Rzeszowem. W związku z tym na DK19 występują lokalne ograniczenia prędkości i czasowe zmiany w organizacji w ruchu. 

W lipcu i sierpniu kierowcy napotkają utrudnienia w miejscowościach Lasy przed Kraśnikiem (ruch będzie poprowadzony objazdem), Słodków I oraz w miejscowości Słodków II, gdzie możliwe są chwilowe wstrzymania ruchu w związku w wyjazdem maszyn z placu budowy. 

W sierpniu wykonawca planuje prace przy budowie ronda na DK19 w miejscowości Kopce na wysokości przyszłego węzła Janów Lubelski Północ. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości. Pojawią się też zwężenia pasów ruchu. Ruch będzie odbywał się płynnie w obu kierunkach.

Planowane są również czasowe zmiany w organizacji ruchu na odcinku między Janowem Lubelskim a Lasami Janowskimi. Będzie to m.in. związane z pracami prowadzonymi w dwóch miejscach, gdzie budowana S19 przecina się z obecną DK19 (przed Pikulami i przed Łążkiem Ordynackim). 

W Łążku Ordynackim jeszcze w lipcu rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą gminną. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy.

DK74

Trwa przebudowa drogi nr 74 na odcinku Frampol – Gorajec. Około 7-kilometrowy odcinek dostosowywany jest do standardów dla drogi klasy GP. Droga jest nieprzejezdna, a ruch poprowadzony jest objazdami.

Utrudnienia występują również na DK74 w Szczebrzeszynie, gdzie budowany jest most na rzece Wieprz. Ruch odbywa się tutaj wahadłowo.

DK82

Trwają prace przy przebudowie drogi krajowej nr 82 i budowie ronda na skrzyżowaniu z ul. Dębową (wjazd na os. Borek). Wykonawca prowadzi prace przy poszerzeniu drogi na odcinku od węzła Lublin Tatary do ul. Dębowej. Budowane są również chodniki, kanalizacja deszczowa, a także południowa część ronda.

Na przełomie lipca i sierpnia wykonawca planuje przełożyć prace na drugą połowę ronda, co wiązać się będzie ze zmianami w organizacji ruchu. Obecnie ruch odbywa się płynnie, ale obowiązuje tu ograniczenie prędkości i są lokalne zwężenia drogi. Możliwe są też wyjazdy maszyn na DK82.

Z kolei na DK82 w miejscowości Cyców będą utrudnienia w ruchu związane z remontem mostu na rzece Śwince. W lipcu planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.