Od dziś hotele otwarte dla wszystkich. Obowiązują jednak limity gości

hotel pokój
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od dziś hotele i miejsca noclegowe otwarte dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego. W tych miejscach obowiązują jednak limity gości.

Otwarcie hoteli i miejsc noclegowych

Decyzją rządu od 12 lutego ponownie mogą być otwarte w Polsce hotele i miejsca noclegowe. Ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego mogą przyjmować tylko 50 proc. gości, to już wiadomo, że od najbliższego weekendu w popularnych turystycznie miejscowościach będą tłumy.

Polacy w ten sposób chcą odrobić zaległe ferie, które ze względu na obowiązujące obostrzenia nie mogły zostać zrealizowane przez zamknięte hotele, miejsca noclegowe oraz stoki narciarskie. Polacy głównie celują z wyjazdem na weekend w góry.

Mowa tutaj o Zakopanem i Karpaczu. Jednoczesne otwarcie stoków spowodowało, że turyści chcą nadrobić stracone ferie. Planują zatem przedłużone weekendy na południu Polski. Wśród najbardziej gorących kierunków znajdują się także między innymi Góry Opawskie czy Szklarska Poręba.

„Liczba rezerwacji stale rośnie. Już teraz możemy mówić o tym, że jest ona rekordowa. Przy tym warto zauważyć, że otwarcie hoteli nastąpi w walentynkowy weekend, co na pewno jeszcze bardziej sprzyja dokonywaniu rezerwacji i wyjazdom” – mówi Kamila Miciuła, kierownik PR Nocowanie.pl.

Część turystów zaryzykowała już wcześniej i jeszcze przed oficjalną decyzją o planowanym otwarciu hoteli dokonali oni rezerwacji. – „Obecnie sytuacja dynamicznie się zmienia, a wolnych miejsc wciąż ubywa. Przypomnijmy też, że obowiązuje reżim sanitarny pozwalający przyjąć 50% gości każdemu obiektowi” – dodaje Miciuła.

CZYTAJ TAKŻE:
Kasyna otwarte od 12 lutego. Niespodziewana decyzja rządu ws. luzowania obostrzeń

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.