Kasyna otwarte od 12 lutego. Niespodziewana decyzja rządu ws. luzowania obostrzeń

kasyno karty oczko poker
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Bary, kawiarnie, restauracje i siłownie pozostają zamknięte, ale otworzą się kasyna. Rząd niespodziewania rozszerza katalog miejsc, które od 12 lutego będą mogły wznowić działalność.

Obostrzenia od 12 lutego

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt kolejnego rozporządzenia określającego obostrzenia, jakie będą obowiązywać w Polsce od 12 lutego.

W projekcie przewiduje się przedłużenie większości wprowadzonych wcześniej ograniczeń do dnia 28 lutego 2021 r.

„Przewiduje się umożliwienie prowadzenia usług hotelarskich, przy czym w przypadku prowadzenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim (…) dla gości będzie możliwe udostępnienie nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie” – czytamy.

Od 12 lutego nagłą decyzją rządu będą mogły wznowić swoją działalność… kasyna. Projekt przewiduje uruchomienie kasyn pod warunkiem, że będzie mogło znajdować się w nich nie więcej niż jedna osoba na 15 mkw. powierzchni kasyna. Ponadto w kasynach będzie można pić. I to może dziwić, bo zgody na działanie w takim reżimie nie dostały kawiarnie, bary czy restauracje.

Projekt przewiduje również uruchomienie stoków narciarskich i basenów, a od 11 marca 2021 r. wznowienie działalności uzdrowiskowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rząd luzuje obostrzenia od 12 lutego. Otwarte hotele, kina, baseny i stoki narciarskie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.