Rząd luzuje obostrzenia od 12 lutego. Otwarte hotele, kina, baseny i stoki narciarskie

Premier Mateusz Morawiecki | fot. Krystian Maj / KPRM
Premier Mateusz Morawiecki | fot. Krystian Maj / KPRM

W ramach określonego reżimu sanitarnego otwieramy hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie – poinformował na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Plan znoszenia obostrzeń od 12 lutego

W piątek odbyła się konferencja prasowa rządu, w której wziął udział premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie: Piotr Gliński, Jarosław Gowin oraz Adam Niedzielski. Premier ogłosił kolejny etap znoszenia obostrzeń związanych z otwieraniem gospodarki, który będzie obowiązywać od 12 lutego.

„Luzujemy obostrzenia, ale na razie wprowadzamy łagodniejsze rozwiązania warunkowo. Nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty” – powiedział premier Morawiecki.

Co się zmienia od 12 lutego?

Otwarte hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).

Otwarte kina, teatry, opery i filharmonie – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.

Otwarte baseny – Aquaparki nadal będą nieczynne.

Otwarte stoki narciarskie w reżimie sanitarnym.

Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.

Siłownie dalej zamknięte.

Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.