Od 4 maja szpitale wznowią zabiegi planowe. „Powrót do normalnego leczenia”

Minister zdrowia Adam Niedzielski z wizytą w Nałęczowie
Minister zdrowia Adam Niedzielski z wizytą w Nałęczowie

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wizyty w Nałęczowie zapowiedział zniesienie ograniczeń dotyczących zabiegów planowych w szpitalach.

Szpitale znów przyjmą pacjentów na zabiegi planowe

Minister zdrowia Adam Niedzielski był w poniedziałek z wizytą w Uzdrowisku Nałęczów. – „Dzisiaj inicjujemy bardzo ważny projekt dla zdrowia wszystkich Polaków, wszystkich tych, którzy mieli okazję przejść zakażenie Covid-19. Uruchamiamy program rehabilitacja postcovidowa w uzdrowiskach i zakładach rehabilitacji” – mówił szef resortu zdrowia.

„Chcemy wykorzystać sieć uzdrowisk w całym kraju. Wszystkie uzdrowiska spełniające określone warunki, po zgłoszeniu do NFZ, będą mogły dołączyć do programu rehabilitacji postcovidowej” – powiedział minister Niedzielski.

„Odbudowa zdrowia po pandemii to nie jest tylko kwestia wychodzenia z Covid-19, to problem znacznie szerszy, bo niestety pandemia spowodowała również pewne zaniedbanie zdrowia publicznego” – przyznał Niedzielski.

Minister zdrowia wyjaśniał, że zaniedbanie to wiąże się m.in. z ograniczoną dostępnością do systemu opieki, którego duża część była zaangażowana w walkę z pandemią Covid-19. „Najważniejszym zadaniem na najbliższy miesiąc, dwa, trzy miesiące jest powrót do normalnego leczenia, do zajmowania się zdrowiem tak jak zajmowaliśmy się nim w czasie przedpandemicznym” – stwierdził minister.

Ponadto, od 4 maja zniesiona zostanie rekomendacja ograniczenia zabiegów planowych w szpitalach. Niedzielski tłumaczył, że była to „smutna konieczność” związana z tym, że wszystkie siły musiały być skierowane na walkę z Covid-19 w trzeciej fali. „Teraz, kiedy fala odpuszcza, chcemy przerzucić środki i siły na leczenie w innych zakresach” – wskazał.

Źródło: MZ, PAP

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.