Od 29 czerwca żaden pociąg nie wyjedzie na tory. Strajk w Przewozach Regionalnych

przewozyregionalne
Po północy z 28 na 29 czerwca rozpocznie się bezterminowy strajk w spółce Przewozy Regionalne. Przyczyną strajku kolejarzy jest jak mówią związkowcy realne zagrożenie upadłością spółki, w której pracuje 9 tys. osób. Przewoźnik obsługuje głównie połączenia lokalne, a korzystają z niego osoby dojeżdżające do pracy.  Za dwa tygodnie żaden pociąg Przewozów Regionalnych nie pojawi się na torach. Pociągi, które będą o tej porze w drodze, dojadą do stacji docelowych, ale żaden nowy skład nie rozpocznie swojego kursu.

Związki zawodowe domagają się podpisania paktu gwarancji pracowniczych, w tym także zatrudnienia na pięć lat. Chcą również reform w spółce. Leszek Miętek przyznaje, że strajk uderzy w pasażerów. Jego zdaniem nie było jednak wyjścia. Związkowcy przypominają, że w sprawie przyszłości spółki rozmawiają z rządzącymi już od kilku lat.

29 czerwca zostaną wstrzymane wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych. Te, które będą w tym czasie w drodze, zjadą do stacji docelowych. Natomiast po północy żaden nasz pociąg nie pojedzie.

– Wszystkie związki zawodowe działające w spółce Przewozy Regionalne podjęły jednogłośną decyzję o rozpoczęciu bezterminowego strajku od godziny 0.01 29 czerwca. Od tego czasu żaden pociąg Przewozów Regionalnych nie wyruszy w trasę. A te pociągi, które będą w trasie dojadą do stacji docelowych i tam maszyniści i pracownicy spółki podejmą strajk – powiedział Leszek Miętek.

Spółka prowadzi m.in. przewozy regionalne pociągami REGIO oraz przewozy międzyregionalne pociągami interREGIO i REGIOekspres. Przewoźnik obsługuje głównie połączenia lokalne, a korzystają z niego osoby dojeżdżające do pracy.

0615-strajk-generalny-pr-apel-01
Pismo do kolejarzy by podjęli strajk

0615-strajk-generalny-pr-apel-02

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. az mnie śmiech ogarnia. Co wakacje to nowe strajki. Może do października sie ogarną, do tego czasu zamienię PKP na Yanosika Autostop.