Od 2019 roku może wzrosnąć płaca minimalna i stawka godzinowa

pieniądze gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ministerstwo Rodziny proponuje podniesienie minimalnej płacy w 2019 r. do 2250 zł, a stawki godzinowej – do 14,70 zł.

Przypomnijmy, że od pierwszego stycznia 2018 roku wzrosła płaca minimalna i stawka godzinowa. Wynoszą odpowiednio 2100 zł oraz 13 zł 70 gr za godzinę. Wkrótce może się to zmienić, ponieważ Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje podniesienie minimalnej płacy w 2019 roku.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zaproponowała podwyżkę minimalnego wynagrodzenia o 150 złotych (2250 zł). Wspomniana kwota jest wyższa o 33 zł od podwyżki gwarantowanej przepisami, z których wynika że najniższe wynagrodzenie musi wzrosnąć od przyszłego roku co najmniej o 117 zł.

Podwyższona ma być również stawka godzinowa – do 14,70 zł.

Rada Ministrów zajmie się propozycją resortu Elżbiety Rafalskiej we wtorek 12 czerwca. Rząd czasu ma niewiele, bo najpóźniej 15 czerwca musi przedstawić propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę i minimalnej stawki godzinowej Radzie Dialogu Społecznego.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przecież to nie dla pracowników podwyżka tylko dla rządu. Wyższe wynagrodzenie = wyższy zus i wyższe podatki.