Obwodnica Puław coraz bliżej. Zobacz, zdjęcia z placu budowy

Za około rok ma być gotowa obwodnica Puław łącząca most na Wiśle z węzłem Kurów. Zobacz, co się dzieje na budowie.

 

– Zrealizowano już większość nasypów i wykopów pod przyszłą drogę ekspresową łączącą węzeł Kurów Zachód na S17 z mostem na Wiśle w Puławach. Z każdym dniem przybywa kruszywa i warstw bitumicznych w konstrukcji jezdni – informuje Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

W trakcie prac ziemnych w nasypy wbudowano prawie pół miliona metrów sześciennych materiałów. Z wykopów wywieziono około 300 tys. metrów sześciennych gruntu. Rozłożono już ok. 130 tys. m. sześc. kruszywa na warstwy konstrukcji jezdni i ponad 70 tys. mkw. warstw bitumicznych. – Zaawansowanie całości prac na budowie to ok. 40 proc., z czego w branży mostowej ok. 60 proc. a drogowej ok. 30 proc. – dodaje Nalewajko.

 

Utrudnienia

Z początkiem czerwca kierowców dojeżdżających do Azotów czeka zmiana organizacji ruchu. Zamknięty zostanie kolidujący z budową odcinek od skrzyżowania z DK12 w stronę Azotów. Ruch zostanie przełożony na docelową jezdnię obok torów pod wiaduktem. Będzie to pierwsza z zaplanowanych siedmiu zmian organizacji a w sierpniu kierowcy powinni skorzystać już z fragmentu przyszłej S12 i węzła Azoty co pozwoli przebudować most na Kurówce.

 

Mocno zaawansowana jest również budowa węzła Puławy Wschód. Na wiadukcie prowadzone są prace wykończeniowe, rosną najazdy na obiekt i ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 824. Jeszcze w tym roku ruch zostanie przełożony na nowy obiekt podobnie jak na węźle Końskowola.

 

Kierowcy z nowej, blisko 12-kilometrowej obwodnicy Puław, skorzystają za rok, na przełomie kwietnia i maja.

 

Zdjęcia | fot. Krzysztof Nalewajko

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.