Obniżka cen paliw na wakacje. Prezes Orlenu podał datę „promocji” na stacjach PKN Orlen

Protest kierowców na stacji paliw Orlen przy ul. Głębokiej w Lublinie
Protest kierowców na stacji paliw Orlen przy ul. Głębokiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Nie obniżka cen, a promocja paliw. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział „pewnego rodzaju promocję” na stacjach paliw Orlen, która zacznie obowiązywać jeszcze w tym tygodniu.

Wakacyjna obniżka cen paliw

Na pytanie dziennikarzy, czy w te wakacje będzie tańsze paliwo na stacjach, prezes Orlenu Daniel Obajtek powiedział, że będzie się starać, aby w wakacje na stacjach Orlen obowiązywała „pewnego rodzaju promocja” na paliwo, która nieznacznie obniży ceny paliw.

Jak tłumaczył, promocja będzie polegać na korzystaniu przez klientów z programu lojalnościowego Orlen VITAY. Obniżka ma wynieść kilka groszy na litrze paliwa. Szef Orlenu przekazał, że promocja na paliwa na stacjach Orlen wejdzie od 24 czerwca.

Szczegóły promocji dostępne tu: Promocja na paliwo na stacjach Orlen do końca wakacji. Jakie zasady? Obowiązuje miesięczny limit

„Aktualną sytuację na rynku paliw spowodowała wojna, brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Został zakłócony cały łańcuch dostaw, nie tylko ropy. Na to byliśmy przygotowani, bo proces dywersyfikacji dostaw tego surowca zaczęliśmy dużo wcześniej. Zakłócony został także łańcuch dostaw produktów naftowych” – stwierdził Daniel Obajtek.

Daniel Obajtek przypomniał, że na ceny na stacjach wpływa przede wszystkim cena baryłki ropy, ale także koszt dolara, biododatków, koszt uprawnień emisji CO2, logistyka, w tym drożejący koszt transportu morskiego.

„Na cenę wpływa także bardzo mocno konsumpcja i brak paliw z innych kierunków, bo nie jesteśmy samowystarczalni w produkcji paliw” – dodał Daniel Obajtek.

Szef Orlenu podkreślił również, że Orlen nie zarabia głównie na polskim rynku, gdyż 60 proc. jego przychodów pochodzi z rynków zagranicznych.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Jak dla mnie to równie dobrze może podnieść cenę o kilka groszy to nie robi żadnej różnicy .Kilka groszy to góra 10 groszy więc jak zatankuję 100 litrów to dzięki wspaniałomyślności pana Obajtka zaoszczedzę 10 zł. Paliwo w Polsce podrozało najbardziej w Europie to cena za zakup całego mnóstwa czasopism przez Orlen.Wszyscy zrzucamy się na propagandowe gazetki Kaczyńskiego

 2. Obajtek twierdzi że cena zależy od kursu dolara i ceny baryłki. To z jakiej racji ceny paliw w Polsce idą w górę jak cena baryłki od prawie 2 tygodni spada 13czerwca koszt baryłki wynosił ponad 125 dolarów. Teraz 114dolarow. Dolar może nie mocno ale tak samo od ponad tygodnia spada. Więc co on pier….. Za głupoty

 3. W dniu kiedy powiedział o promocji wakacyjnej to cena pb 95 kosztowała 7.87 i w tym samym dniu cena hurtowa spadła na giełdzie o -1.57%. następnego dnia cena pb 95 spada o – 0.52%.co daje ok 0.16 gr na litrze obniżki. A co się dzieje ?cena na stacjach wzrasta o 0.10gr. 7.97 PLN.
  I co zrobi pan prezes Ala promocje ! Najpierw podnosi ceny a później łaskawca robi Extra gest .PROMCJA WAKACYJNA . Kolejny polski wał !!!
  Robiął nas w ciula a wy dalej głosujcie na tych łaskaców co nasze pieniądze rozdają. Brawo patologia!

 4. Idźcie do piekła kłamliwe skurczybyki. Obajtku w dupę sobie wsadź te promocje.. !! Do grobu nic ze sobą nie zabierzesz… Ptfuuu

 5. Rekordowa marża i rekordowe zyski orlenu..!!! tyle w temacie, kłamcy!!!
  Ale suwerenowi to chyba pasuje bo akcje protestacyjne choć słuszne spełzły na niczym (tzn może trochę wyhamowały zakusy Omajtka w łupieniu Polaków)
  Jak nie zaczniemy bojkotować orlenu to ograniczeniem w dalszym łupieniu będzie jedynie konieczność wymiany wyświetlaczy cen na stacjach…