Obecne obostrzenia będą przedłużone do 17 stycznia? Minister zdrowia zabrał głos

Minister zdrowia Adam niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski

„Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia” – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że od 28 listopada do 27 grudnia Polska została objęta tzw. fazą odpowiedzialności. Od 28 grudnia rząd planował wprowadzenie etapu stabilizacji, czyli powrót do podziału Polski na strefy czerwone, żółte i zielone, w zależności od ilości zakażeń w danym regionie. Tak się prawdopodobnie nie stanie.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że obowiązujące obostrzenia prawdopodobnie będą przedłużone do 17 stycznia 2021 roku, czyli do dnia zakończenia ferii zimowych 2021 [Ferie zimowe 2021 w jednym terminie dla wszystkich województw].

„Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych obostrzeń, które dotyczą okresu ferii – po to, aby uniknąć trzeciej fali” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Spadek dziennej liczby zachorowań wyhamowuje. Trzecia fala startująca z poziomu ok. 10 tys. zachorowań byłaby o wiele gorsza od drugiej, która startowała z poziomu ok. 1 tys. a szczyt miała w okolicach 28 tys. Na luty przypada również szczyt zachorowań na grypę. To są realne ryzyka” – wyjaśnił Niedzielski.

>>> Sugerujemy powiązane z tym tematem: Koronawirus. Kiedy będzie wprowadzona czerwona strefa w Polsce?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.