Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie i regionie [PROGRAM]

GERHAND 1 08 2018 18
Lublin. Upamiętnili wybuch Powstania Warszawskiego | fot. Damian Gerhand

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się w Lublinie o godz. 8 od złożenia kwiatów przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim.

Następnie o godz. 8.30 w Archikatedrze Lubelskiej odbędzie się msza święta z udziałem władz miasta i województwa. Po mszy kompanie przemarszują na plac Zamkowy. Tam będzie miała miejsce część oficjalna.

Około godz. 10 rozpocznie się tam uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego, z zachowaniem Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych RP. Zostaną też tam złożene wieńce i kwiaty pod pomnikiem Zaporczyków oraz tablicami pamiątkowymi przy bramie do Zamku Lubelskiego.

Od godz. 11 na Błoniach przy Zamku Lubelskim zaplanowano piknik. A w programie m.in. koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Lublina, występ zespołów muzycznych klubu batalionu dowodzenia WB, pokaz statyczny sprzętu służb mundurowych oraz gry i zabawy dla dzieci.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Puławach

W Puławach obchody rozpoczną się o godzinie 8.30 Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Od godziny 10.00 na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego odbędą się uroczystości patriotyczne. Obchodom będą towarzyszyły: historyczny rajd rowerowy „Rowerowa Kontrofensywa 2018”, wystawy „Oni walczyli o Niepodległą” i „Józef Piłsudski. Dziadek” oraz koncert pieśni patriotycznych „Śpiewamy z gwiazdami, czyli potyczki z piosenką”.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Zamościu

Obchody Święta Wojska Polskiego w Zamościu odbędą się na Rynku Wielkim. O godz. 9.00 rozpocznie je Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Jana Bożego przy ul. Wojska Polskiego. Na godz. 10.45 zaplanowano rozpoczęcie uroczystości na Rynku Wielkim, a w ich trakcie okolicznościowe przemówienia, wręczenie aktów mianowań żołnierzom 3 batalionu zmechanizowanego, apel oręża Wojska Polskiego, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i kwiatów. Odbędzie się również pokaz musztry paradnej i walki wręcz oraz defilada.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.