Obchody Święta Niepodległości w Lublinie. Utrudnienia w ruchu i zamknięte sklepy

Obchody Święta Niepodległości w Lublinie | fot. lubelskie.blox.pl

Uroczystości z okazji 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości (11 listopada) w Lublinie. Jeden na 13 dni świątecznych w roku, kiedy muszą być zamknięte sklepy, w których pracownicy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę.

Program Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada

Oficjalne uroczystości w Lublinie zaczną się uroczystą sesją Rady Miasta w Trybunale Koronnym o godz. 9. Od godz. 10 w archikatedrze lubelskiej zostanie odprawiona msza w intencji ojczyzny. Następnie zacznie się oficjalna część obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada na placu Litewskim.

Tu o godz. 11.45 rozpocznie się oficjalna część obchodów z meldunkami, odegraniem hymnu i podniesieniem flagi państwowej. Zaraz po złożeniu wieńców pod pomnikami Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Nieznanego Żołnierza zacznie się defilada. Prezentowane będą kampanie wojskowe i służby mundurowe. Na zakończenie defilady przejedzie pododdział kawaleryjskich z udziałem ok. 50 koni.

O 11.20 odbędzie się prezentacja sprzętu wojskowego. Będzie można zobaczyć wyposażenie służb mundurowych oraz historyczne uzbrojenie i umundurowanie.

Bicie rekordu na obiekcie AQUA Lublin

Bicie rekordu na Pływalni Olimpijskiej AQUA Lublin zaplanowano dokładnie na godz. 11.11. Każdy ze 100 zawodników podejmie próbę ustanowienia rekordu Polski na dystansie 100 metrów. Najstarszy zawodnik ma 79 lat (popłynie jako pierwszy), najmłodszy 10 lat. Sztafetę będzie można obserwować z trybun. Tego dnia z basenów będzie można korzystać od godz. 6 do 22. Z wyjątkiem niedostępnego w godz. 9.30 – 14.30 basenu olimpijskiego.

Apteki, sklepy, szpitale i komunikacja miejska

Dyżurować będą apteki całodobowe. Czynne również będą restauracje. Bez zmian pracować będą też szpitalne od­działy ratunkowe oraz placówki nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Zgodnie z prawem, w dni objęte handlowym embargiem otwarte mogą być tylko te sklepy, w których za ladą staje sam właściciel lub osoba, która nie jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Czynne będą też sklepy na stacjach benzynowych. Za złamanie tych przepisów grozi grzywna od 1000 do 30 000 złotych.

Autobusy będą jeździć zgodnie z rozkładem świątecznym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.