Nowy sklep jest już gotowy, ale na otwarcie jeszcze poczekamy. Powodem brak dojazdu

ALDI przy ul. Gospodarczej 34 bez drogi dojazdowej
ALDI przy ul. Gospodarczej 34 bez drogi dojazdowej | fot. Dominik Wąsik

Budowa sklepu ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie już się zakończyła. Mimo to nadal nie można zrobić w nim zakupów? – Dlaczego? – pytają okoliczni mieszkańcy. Wszystko na to wskazuje, że na otwarcie jeszcze poczekamy.

Kiedy otwarcie ALDI przy Gospodarczej?

Gdy popatrzymy na sklep i jego parking to wydaje się, że wszystko jest przygotowane na otwarcie i przyjęcie pierwszych klientów. Budynek jest już gotowy, wiszą na nim banery reklamowe, a kostka jest już ułożona na parkingu. Biuro prasowe sieci ALDI poinformowało nas, że sklep przy ul. Gospodarczej 34 w Lublinie zostanie otwarty prawdopodobnie w IV kwartale 2023 r.

„Na ten moment jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, aby komunikować pewną i oficjalną datę otwarcia. Na pewno poznamy ją niebawem” – informuje biuro prasowe ALDI w odpowiedzi na nasze zapytanie dotyczące otwarcia sklepu.

Brak dojazdu do sklepu

Jak udało się nam ustalić, powodem opóźnienia w otwarciu sklepu jest… brak dojazdu. Dotychczasowy dojazd na działkę, na której powstał ALDI jest już niedostępny, a w jego miejscu został ułożony chodnik. Nowy wjazd został zaprojektowany ok. 110 metrów od skrzyżowania z ul. Mełgiewską. Od strony działki wjazd został już ułożony z kostki, lecz nie ma połączenia z ul. Gospodarczą.

Nowy dojazd do sklepu ALDI przy ul. Gospodarczej 34
Nowy dojazd do sklepu ALDI przy ul. Gospodarczej 34 | fot. Dominik Wąsik

Okazuje się, że dopiero w sierpniu do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek od inwestora o rozbudowę ul. Gospodarczej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Mełgiewską.

„W ramach zadania planowana jest rozbudowa ul. Gospodarczej na odcinku o długości 112 m polegająca m.in. na poszerzeniu jezdni ulicy, przebudowie obustronnych chodników, budowie jednostronnej ścieżki rowerowej, czy przebudowie oświetlenia ulicznego” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zgodnie z zawartą umową na realizację inwestycji niedrogowej, inwestor ma czas na wykonanie nowej infrastruktury do końca 2024 r. Wszystko wskazuje jednak na to, że zadanie zostanie rozpoczęte jeszcze w tym roku.

Zobacz także: ALDI jest w trakcie budowy kolejnego sklepu w mieście. Tuż obok działa już Biedronka i Leclerc

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.