ALDI jest w trakcie budowy kolejnego sklepu w mieście. Tuż obok działa już Biedronka i Leclerc

ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie
ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Budowa kolejnego marketu ALDI w Lublinie powoli dobiega końca. Obecne prace skupiają się na wykończeniu wnętrza, porządkowaniu terenu oraz układaniu nawierzchni parkingu. Zatrudnienie w sklepie znalazło kilkanaście osób.

ALDI przy Gospodarczej

O budowie kolejnego marketu ALDI w Lublinie informowaliśmy już w lutym. Market powstaje na działce przy ul. Gospodarczej, nieopodal skrzyżowania z ul. Mełgiewską, gdzie przez wiele lat funkcjonował zakład lubelskiej spółki Współpraca, zajmującej się produkcją pras hydraulicznych, podnośników i żurawi warsztatowych.

ALDI w nowej lokalizacji będzie walczył z konkurencyjnymi sieciami, które działają po sąsiedzku – z Biedronką i Leclerkiem.

Więcej: Na Tatarach powstaje nowy sklep. Będzie to pierwsza placówka popularnej sieci w tej dzielnicy

Co dzieje się na budowie?

Prace budowlane powoli zmierzają ku końcowi. Budynek już stoi, a prace obecnie skupiają się na wnętrzu sklepu. Pracownicy częściowo przenieśli się również na zewnątrz. Tam, po zamontowaniu krawężników, robotnicy rozpoczęli układanie kostki brukowej. Teren wokół pawilonu został również uprzątnięty, rośnie też nowa trawa.

Łączna powierzchnia sklepu będzie wynosić ok. 1500 m kw., z czego sala sprzedaży ok. 1000 m kw. Sklep wyposażony będzie w krajalnicę do chleba i małe wózki zakupowe dla najmłodszych klientów. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, jak również dla rodzin z dziećmi. W budynku będzie również dostępny pokój dla opiekuna z dzieckiem oraz toaleta dla klientów.

Tuż przy wejściu na klientów będzie czekać parking z uwzględnieniem dedykowanych miejsc dla rodzin z dziećmi, a także osób niepełnosprawnych. Miejsc parkingowych będzie ok. 80. Sieć zatrudniła kilkunastu pracowników na potrzeby nowo otwartej lokalizacji.

Kiedy otwarcie?

W kwietniu sieć informowała, że otwarcie sklepu planowane jest na jesień 2023 r. Jednak obecny postęp prac wskazuje na to, że sklep może być otwarty znacznie wcześniej.

„Przyjęliśmy zasadę, że o nowych otwarciach ALDI komunikujemy w momencie, kiedy mamy pewność, że wszelkie formalności z budową są zakończone” – mówi Luiza Urbańska z biura prasowego ALDI.

Market przy Gospodarczej będzie piątą placówką tej sieci w Lublinie. Jak dotąd zakupy można zrobić przy Ireny Sendlerowej, Spółdzielczości Pracy, Nałkowskich i Jana Pawła II. Wszystkie sklepy są otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00.

Zdjęcia z budowy

ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie
ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie
ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. no to już lada moment powycinają piękną wiosenną zieleń za marketem robiąc tam pustynię, lecz to Lublin więc nawet się nie łudzę że odpuszczą niestety, to nie cywilizowana Holandia. Rzadko który market u nas jest otoczony zielenią.
    a kolejna sprawa że stawianie tam aldi, jak w pobliżu jest biedronka i leclerc oraz stokrotka 15 minut drogi pieszo, to idiotyzm