Na Tatarach powstaje nowy sklep. Będzie to pierwsza placówka popularnej sieci w tej dzielnicy

Budowa sklepu ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie
Budowa sklepu ALDI przy ul. Gospodarczej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Na jednej z działek przy ul. Gospodarczej w Lublinie od dwóch miesięcy trwają prace związane z budową pawilonu handlowego. Jak udało nam się ustalić, w wakacje otworzy się tu sklep pod szyldem niemieckiej sieci ALDI.

ALDI w sąsiedztwie Biedronki i Leclerca

Prace budowlane na działce przy ul. Gospodarczej, w sąsiedztwie parku handlowego STOP SHOP przy ul. Mełgiewskiej, rozpoczęły się w grudniu 2022 r. Inwestor, spółka Współpraca, otrzymał zgodę na budowę pawilonu handlowego z częścią biurowo-socjalną, parkingiem, pylonem reklamowym i paczkomatem. Jednokondygnacyjny budynek ma mieć 1,4 tys. m kw. powierzchni, z czego blisko 1 tys. m kw. zajmie sala sprzedaży.

Okoliczni mieszkańcy mogą pamiętać, że wcześniej na tej działce stały budynki należące do Współpracy zajmującej się produkcją m.in. pras hydraulicznych, podnośników i żurawi warsztatowych. Na początku 2022 r. spółka złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na rozbiórkę nieruchomości, który został rozpatrzony pozytywnie.

Pawilon handlowy przy ul. Gospodarczej zajmie sklep niemieckiej sieci ALDI. Z tablicy umieszczonej przy wjeździe na plac budowy możemy dowiedzieć się, iż prace budowlane mają zakończyć się w czerwcu, co oznacza, że otwarcie sklepu nastąpi w te wakacje. ALDI będzie walczył z konkurencyjnymi siecami, które działają po sąsiedzku – z Biedronką i Leclerkiem.

Kolejne sklepy ALDI w Lublinie

Obecnie ALDI w Lublinie posiada swoje cztery placówki: Ireny Sendlerowej 2, Spółdzielczości Pracy 68, Nałkowskich 211, Jana Pawła II 51. Już wiemy o kolejnych dwóch, które są w trakcie budowy lub przygotowania do budowy. Chodzi o ul. Gospodarczą i ul. Głuską.

Powiązane:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.