Nowy rozkład ZTM Lublin od 31 stycznia. Główne linie co 20 minut, mniej kursów

autobus elektryczny mpk ztm lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od 31 stycznia na ulice Lublina wyjedzie mniej autobusów i trolejbusów. To wszystko z powodu przerwy zimowej uczniów. Główne linie będą kursować z częstotliwością co 20 minut.

Nowy rozkład MPK Lublin

Od nadchodzącego poniedziałku, 31 stycznia, zacznie obowiązywać w Lublinie nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Jak tłumaczy ZTM Lublin, wprowadzenie nowego rozkładu jazdy ma związek z nauką zdaną części uczniów i zbliżającą się przerwą zimową – feriami.

Zobacz także: Nauka zdalna od czwartku 27 stycznia do końca ferii. Kiedy kończą się ferie zimowe 2022?

„W związku z bieżącą sytuacją pandemii m.in. z wprowadzeniem nauki zdalnej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz mając na względzie zapisy rozporządzeń Rady Ministrów, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji i Nauki, od 31 stycznia 2022 r. (poniedziałek) do odwołania, w dni powszednie obowiązuje nowy rozkład jazdy”

– informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Nowy rozkład jest oznaczony na informacji przystankowej (w gablocie na przystanku) jako „DZIEŃ SPECJALNY: 20-30.12.2021, 3-5.01.2022 i 7.01.2022”. Na stronie internetowej rozkład został oznaczony jako „DZIEŃ POWSZEDNI SPECJALNY: WAŻNY OD 31 STYCZNIA 2022”. Rozkłady obowiązujące w sobotę i dzień świąteczny pozostają bez zmian.

Mniej kursów w dni powszednie

Założenia obowiązujące w „dzień powszedni specjalny”:

– Główne linie komunikacyjne takie jak: 17, 26, 31, 57, 150, 151, 158 i 159 będą kursowały w dzień powszedni co 20 minut.
– Zmniejszenie liczby kursów w dzień powszedni na liniach: 4, 11, 12, 13, 16 i 29.
– Zawieszeniu ulega linia nr 922.

„Oczywiście będziemy monitorować sytuację i podejmować decyzje w zależności od bieżącej sytuacji i potrzeb przewozowych”

– zaznacza Monika Fisz.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Cholera mnie bierze na zmiany rozkładu jazdy, wszystko dla uczniów bo jeżdżą za friko a reszta do pracy to ma fruwać czy jak

  2. Właśnie przyszłam o 7:10 na przystanek żeby się dowiedzieć, że nie zdążę na ten autobus 7:16 bo pojechał o 7:10. A po drodze żadnego nie widziałam. Dzień specjalny, to i autobusy widmo jeżdżą, niewidzialne jakieś…

  3. nasz „kochany” pan prezydent Lublina nadzorujący przecież spółkę ZTM stał się wyznawcą gospodarki rynkowej (albo biznesowej) nie zwraca już uwagi na potrzeby „szarych mieszkańców” – wszystko podporządkowuje interesom swoich popleczników i zaprzyjaźnionych firm – wystarczy skojarzyć miejsce (rzeczywiste) zamieszkania jego i jego bliższej i dalszej rodziny.