Nowy marszałek rozda 400 choinek w zamian za żywność dla potrzebujących

choinki lublin październik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Już w najbliższy piątek i sobotę rozda nowy marszałek mieszkańcom Lublina, Chełma, Białej Podlaskiej i Zamościa łącznie 400 choinek. Drzewka trafią do osób, które przyniosą produkty żywnościowe dla potrzebujących.

Tradycję rozdawania choinek mieszkańcom rozpoczął były już marszałek województwa, Sławomir Sosnowski. Nowy marszałek Jarosław Stawiarski rozszerzył tą inicjatywę i rozda świąteczne drzewka (prawie) za darmo mieszkańcom Lublina, Chełma, Białej Podlaskiej i Zamościa

Drzewko świerkowe otrzyma każda osoba, która podzieli się… żywnością, a dokładnie przygotować paczkę z żywnością długoterminową dla potrzebujących. Chodzi o przede wszystkim: cukier, mąkę, mleko, ryż, makaron, kasze, konserwy itp.

Łącznie rozdanych ma być 400 drzewek, po 100 sztuk na każde z miast. Przekazane dary zostaną oddane organizacjom, które na co dzień pomagają osobom potrzebującym w poszczególnych miastach.

Data i miejsce akcji

>> Chełm, Plac Łuczkowskiego, 21 grudnia 2018 – piątek, od godziny 10. Zebrane dary żywnościowe zostaną przekazane Bractwu św. Alberta w Chełmie.

>> Zamość, Rynek Wielki, 22 grudnia 2018 – sobota, od godziny 10. Zebrane dary żywnościowe zostaną przekazane Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

>> Biała Podlaska, ul. Warszawska 14, 22 grudnia 2018 – sobota, od godziny 9. Zebrane dary żywnościowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

>> Lublin, Plac Teatralny, 22 grudnia 2018 – sobota, od godz. 10. Zebrane produkty żywnościowe zostaną przekazane do Caritas i Bractwa św. Alberta w Lublinie. 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.