Nowi policjanci w lubelskim garnizonie

Ślubowanie nowych policjantów | fot. Policja
Ślubowanie nowych policjantów | fot. Policja

W piątek 72 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie i odebrało legitymacje służbowe, wstępując do służby w lubelskim garnizonie Policji.

Uroczysta ceremonia

Podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie, nowi policjanci zostali powitani przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Tomasza Gila. Komendant podkreślił znaczenie odpowiedzialności w tym zawodzie i życzył nowym funkcjonariuszom wytrwałości.

Proces rekrutacji

Nowi funkcjonariusze przeszli wymagające postępowanie kwalifikacyjne, obejmujące testy wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz komisję lekarską. Po ukończeniu szkolenia podstawowego będą pełnić służbę w różnych jednostkach na terenie Lubelszczyzny.

Ślubowanie nowych policjantów | fot. Policja
Ślubowanie nowych policjantów | fot. Policja

Przydziały służbowe

Najwięcej nowych funkcjonariuszy trafi do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Nowi policjanci zasilą również jednostki w Zamościu, Chełmie, Hrubieszowie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Biłgoraju, Białej Podlaskiej, Puławach, Świdniku, Rykach, Tomaszowie Lubelskim, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Lubartowie, Parczewie, Włodawie oraz wydziały KWP w Lublinie.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad służbą w Policji? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.