Nowi funkcjonariusze w szeregach KWP. Niebawem rozpoczną służbę

Nowi funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
Nowi funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie | fot. KWP Lublin

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie miała dzisiaj miejsce uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów. Szeregi lubelskiej policji zasiliło trzynastu nowych funkcjonariuszy.

Nowi funkcjonariusze w szeregach lubelskiej Policji

Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło trzynastu nowych funkcjonariuszy. Wśród przyjętych do służby policjantów jest pięć kobiet.

W pierwszej części uroczystości młodzi funkcjonariusze złożyli słowa policyjnej roty. Następnie z rąk komendanta KWP nadinsp. Artura Bieleckiego stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

Nowo przyjęci funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Nowi funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
Nowi funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie | fot. KWP Lubin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.