Nowe wozy strażackie dla 36 jednostek OSP z województwa lubelskiego

d736d0d9 1133 478d a105 aa7a8d271de6
Promesy na zakup samochodów dla OSP

W czwartek odbędzie się wręczenie promes na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla 36 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego.

W czwartek, 9 lipca na placu przed siedzibą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Komendy Miejskiej PSP w Lublinie będzie miała miejsce uroczystość wręczenia promes jednostkom ochotniczych straży pożarnych woj. lubelskiego na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych

Samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości 27 milionów złotych trafią do 36 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubelskiego. Dzięki środkom uda się zakupić 35 średnich samochodów o wartości jednostkowej 760 tys. zł oraz jeden lekki samochód o wartości 400 tys. zł.

Beneficjentami są zarówno jednostki OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (28 jednostek) jak i jednostki OSP spoza systemu (8 jednostek).

OSP w całej Polsce otrzymają ponad 500 nowych wozów strażackich

517 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości blisko 400 mln zł trafi do jednostek OSP w całej Polsce. Zakupione samochody ratownicze otrzymają jednostki działające w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, jak i poza nim. Najwięcej wozów otrzymają województwa: mazowieckie (68 wozów), wielkopolskie (59 wozów) oraz małopolskie (51 wozów).

W całym kraju jest ponad 16 tys. jednostek OSP, w tym ok. 4,5 tys. w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.