Nowe ulice już gotowe. Wiemy, kiedy pojadą nimi kierowcy

Zjazd z ul. Lubelskiego Lipca '80 do ul. Dworcowej
Zjazd z ul. Lubelskiego Lipca '80 do ul. Dworcowej | fot. Dominik Wąsik

Z początkiem przyszłego tygodnia kierowcy pojadą już nowo wybudowanymi odcinkami ulic w rejonie Targów Lublin. Zakończone prace drogowe oraz uzyskane pozwolenie na użytkowanie umożliwiają wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Rondo przy Targach Lublin

W ramach zrealizowanego zadania drogowego ul. Dworcową przedłużono do ronda przy Targach Lublin. Dodatkowo, dla usprawnienia ruchu, wybudowano jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do wspomnianego ronda oraz drogę dwukierunkową wiodącą od ronda do al. Piłsudskiego (z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego).

Dzięki temu nastąpi odciążenie ronda Sportowców, a dojazd do dworca i w stronę centrum Lublina zostanie upłynniony. Prace trwały 16 miesięcy, a ich koszt wyniósł ponad 13,5 mln zł.

Zmiany wejdą w życie w poniedziałek (19 września) o godz. 10.00. Wówczas zostaną udostępnione do ruchu rondo przy Targach Lublin oraz drogi dojazdowe do ul. Dworcowej od strony ul. Lubelskiego Lipca ’80 wraz z wiaduktem i od strony al. Piłsudskiego, łącznie z przyległymi ciągami pieszo-rowerowymi. 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.