Nowe stawki za wodę i ścieki w Lublinie. MPWiK planuje podwyżkę cen

higiena mycie dłoni rąk woda kran mydło
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 2 czerwca obowiązywać będą nowe opłaty za wodę oraz ścieki w Lublinie. Nowa taryfa przedstawiona przez MPWiK zakłada niemal 13-procentową podwyżkę cen za dostarczoną wodę oraz odprowadzone i oczyszczone ścieki.

Zapłacimy więcej za wodę i ścieki w Lublinie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie złożyło do Wód Polskich wniosek o zatwierdzenie nowej taryfy zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w Lublinie. Nowe stawki mają obowiązywać od 2 czerwca 2021 r. do 1 czerwca 2024 r.

„Ceny dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę w Lublinie nie były zmieniane od 1 marca 2015 roku, zaś ceny dla zbiorowego odprowadzania ścieków od 1 marca 2016 roku. Jest to pierwsza od pięciu lat propozycja zmiany, która odzwierciedla wzrost kosztów działalności” – uzasadnia MPWiK zmiany stawek.

Obecnie 1 m3 dostarczanej wody kosztuje 3,72 zł brutto, a 1 m3 odebranych ścieków – 5,19 zł brutto. Sumując: cena za metr sześcienny wody i ścieków w Lublinie kosztuje 8,91 zł brutto.

MPWiK proponuje, by w pierwszym roku cena za metr sześcienny wody wyniosła 4,33 zł brutto, a cena za metr sześcienny odbieranych ścieków została podwyższona do poziomu 5,70 zł brutto.

W drugim okresie obowiązywania taryfy cena za metr sześcienny wody ma wynieść 4,65 zł brutto, a cena za metr sześcienny ścieków 6,05 zł brutto. W trzecim okresie nastąpi kolejna podwyżka cen taryfowych, które wyniosą – 4,69 zł brutto za metr sześcienny wody i 6,07 zł brutto za metr sześcienny ścieków.

Zmiany w abonamentach

MPWiK zaproponował także zmiany opłaty abonamentowej naliczanej od odczytu wodomierza. Mieszkańcy rozliczający się w cyklu miesięcznym lub dwumiesięcznym w pierwszym roku, jeżeli skorzystają z papierowych faktur, zapłacą 10,89 zł brutto, natomiast korzystający z faktur elektronicznych – 7,06 zł brutto.

Nowe stawki zaczną obowiązywać po zatwierdzeniu ich przez Wody Polskie. Obecne taryfy obowiązują do 1 czerwca.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To Pikuś bo w GMINIE KOBYLNICA POMORSKIE ZNANE Z FOTORADARÓW CENA WYNOSI 15-18 zł za m3.