Nowe radiowozy w lubelskiej drogówce. Tym razem postawiono na napęd hybrydowy

Nowe radiowozy lubelskiej drogówki
Nowe radiowozy lubelskiej drogówki | fot. KWP Lublin

Flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły nowe radiowozy Skody – tym razem „z wtyczką”. To 4 egzemplarze Octavii w wersji iV, z hybrydowym napędem plug-in o mocy 204 KM.

„Setka” w mniej niż 8 sekund

Policyjne skody mają napęd hybrydowy typu plug-in. Bateria o pojemności 13 kWh netto, umożliwia przejechanie nawet do 65 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną. Pod maską znajduje się silnik benzynowy 1.4 TSI, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym generuje łączną moc 204 KM i 350 Nm.

Auta posiadają 6-biegową przekładnię automatyczną DSG. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 7,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 220 km/h. Oznakowane skody Octavia posiadają lampy LED. Ponadto w przednim zderzaku zamontowano głośnik. Jest w stanie wyemitować do 118 dB.

Nowe radiowozy trafiły do wydziałów ruchu drogowego w Chełmie, Kraśniku i Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.