Nowe przypadki COVID-19 w województwie lubelskim, w tym jeden z Lublina

klinika chorób zakaźnych spsk1 lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Kilka przypadków COVID-19 jest z naszego regionu, w tym jeden z Lublina.

W Polsce mamy 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego i 2 osób z woj. lubuskiego.

Potwierdzone wyniki COVID-19 w województwie lubelskim dotyczą: kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina, w stanie dobrym, która miała kontakt z przypadkiem potwierdzony; mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego, w stanie średnim, który miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym oraz mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej, w stanie średnim, który miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym.

Kolejne ofiary śmiertelne COVID-19 w Polsce

„Z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce na dzień 9 kwietnia wynosi: 5341. Zmarło 164 osób. Na dzień 9 kwietnia 2020 r. na godz. 10.00 na terenie województwa lubelskiego jest 202 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 8 osób zmarłych oraz 49 ozdrowieńców.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.