Nowe prawo jazdy bez adresu zamieszkania. Sprawdź, jak wygląda

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 4 marca wydawane prawa jazdy nie mają adresu zamieszkania posiadacza. Nie trzeba będzie ich wymieniać w przypadku zmiany adresu zamieszkania.

Na prawie jazdy wydanym po 4 marca 2019 roku nie będzie podawany adres zamieszkania kierowcy. Tym samym znika obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej zmiany nazwy ulicy. Dla kierowców oznacza to dużą oszczędność, koszt wymiany prawa jazdy to bowiem 100 zł.

„Wszystkie dotychczas wydane prawa jazdy pozostaną ważne do wskazanego na nich terminu. Dokumenty te nie podlegają obowiązkowej wymianie, nawet w przypadku zmiany umieszczonego na nich adresu zamieszkania” – informuje ministerstwo infrastruktury.

W chwili wejścia w życie nowego prawa jazdy nie jest konieczna jego wymiana, choć ostatecznie nikogo to nie ominie. Nawet posiadacze bezterminowego prawa jazdy będą zmuszeni w latach 2028-33 do obowiązkowej wymiany uprawnień.

Wydawane od 4 marca nowe dokumenty będą miały maksymalny okres ważności 15 lat.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.