Nowe paliwo E10 dostępne na razie na niewielu stacjach paliw. Cysterny dostarczają jeszcze E5

Stacja paliw PKN Orlen
Stacja paliw PKN Orlen | fot. Dominik Wąsik

Nowe paliwo E10 od 1 stycznia 2024 r. miało zastąpić na stacjach benzynę E5. Postanowiliśmy sprawdzić, na ilu stacjach paliw w Lublinie kierowcy mogą już zatankować E10. Okazuje się, że jest ich zaledwie kilka.

Benzyna E10 na razie trudno dostępna

O tym, że od 1 stycznia 2024 r. nowe paliwo E10 zastąpi benzynę E5, która kierowcom jest znana pod oznaczeniem Pb95, pisaliśmy już w połowie listopada. Nowa benzyna E10 zawiera do 10% bioetanolu, zastępując E5, który ma do 5% i jest wprowadzana w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Benzyna E10 ma taką samą ilość oktanową co E5.

Pisaliśmy o tym tu: „Zielona” benzyna E10 od 2024 roku na polskich stacjach paliw. Kierowcy nie zatankują już popularnej 95-tki E5

Dziś (2 stycznia) postanowiliśmy sprawdzić, które stacje paliw z Lublina mają już w swojej ofercie dostępną benzynę E10. Okazuje się, że prawie wszystkie stacje wciąż sprzedają benzynę 95-oktanową z 5 proc. dodatkiem biokomponentów.

W przypadku prawie wszystkich stacji Orlen paliwo E10 ma być dostarczone przy najbliższej dostawie. Z naszych ustaleń wynika, że na ten moment jedyną stacją Orlen, która sprzedaje już E10 jest ta przy ul. Zemborzyckiej 116B. Na kilka stacji Orlen w dzisiejszej dostawie paliwa dostarczono jeszcze E5.

E10 w swojej ofercie ma też stacja AVIA przy ul. Czechowskiej 19A. Nowa benzyna na stacjach AMIC ma pojawić się dopiero od połowy stycznia. Niektóre stacje jeszcze nie mają informacji, od kiedy E10 będzie dostępna w sprzedaży. Na ten moment dostawcy paliw pozbywają się z zapasów E5.

Nowe paliwo w najbliższych dostawach ma też pojawić się na stacjach Auchan, Carrefour, czy Moya.

Nowa benzyna E10 jest sprzedawana w takiej samej cenie co E5. Sprawdź szczegóły: Ceny paliw w Lublinie: PB95, PB98, ON, LPG. Tu zatankujesz najtaniej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.