Nowe obostrzenia przed świętami Bożego Narodzenia. Morawiecki o zaostrzeniu restrykcji

Premier Mateusz Morawiecki na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzenie Kryzysowego
Premier Mateusz Morawiecki na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzenie Kryzysowego

We wtorek lub środę rząd ma przedstawić nowe obostrzenia, które mają obowiązywać przed i w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Zaostrzenie restrykcji ma związek z mutacją koronawirusa omikron.

Nowe obostrzenia przed świętami Bożego Narodzenia

Premier Mateusz Morawiecki pytany o obostrzenia na święta Bożego Narodzenia odpowiedział, że we wtorek lub w środę rząd przedstawi drugi pakiet obostrzeń, które zaczną obowiązywać jeszcze przed świętami. Pakiet nowych obostrzeń ma być odpowiedzią na mutację koronawirusa omikron.

Premier zapowiedział „wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach”. – Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce – podkreślił.

Z przekazanych informacji wynika, że nowe obostrzenia mają głównie dotyczyć osób niezaszczepionych. Chodzi głównie o nowe limity miejsc dla osób niezaszczepionych.

Aktualizacja: Nowe obostrzenia covidowe na święta. Co się zmienia? Poznaliśmy szczegóły

Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Według rozporządzenia od 1 grudnia obowiązuje limit jednej osoby na 15 mkw. na siłowniach, w obiektach handlowych, klubach i centrach fitness, hazardzie, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach. Do 100 osób może uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach, jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek.

Limit 50 proc. obłożenia obowiązuje w kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach i obiektach kulturalnych takich, jak np.: kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych, jak również w obiektach sportowych, jak baseny i aquaparki.

Natomiast na wydarzeniach sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi limit osób wynosi 250.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Gratulację dla idiotow z rządu -kina, galerie i inne bzdury obostrzenia i odległości 1,5 metra, tymczasem miliony dzieci CODZIENNIE jak chów klatkowy w PRZEPEŁNIONYCH ZA WASZYCH RZADÓW SZKOŁACH.

    Kretyni do kwadratu,