Nowe linie autobusowe w Lublinie. Będą miały bardzo nietypową numerację

Autobus MPK Lublin na linii nr 14
Autobus MPK Lublin na linii nr 14 | fot. Dominik Wąsik

Dwie nowe linie autobusowe zostaną uruchomione w Lublinie od 18 marca – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Jak wynika z informacji przekazanych przez urzędników, autobusy będą miały bardzo nietypową numerację. Gdzie pojadą nowe linie autobusowe w Lublinie i dlaczego zostaną uruchomione? Szczegóły w tym artykule.

Nowe linie autobusowe w Lublinie. Nietypowe trasy i numeracja

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował, że w naszym mieście uruchomione zostaną dwie nowe linie autobusowe, a jedna dotychczasowa zmieni swoją numerację. Jest to drugi etap zmian oferty przewozowej w związku z uruchomieniem nowego dworca autobusowego Dworzec Lublin przy ul. Dworcowej.

Zgodnie z przyjętym po konsultacjach społecznych harmonogramem działań, uruchomione zostaną 2 zupełnie nowe linie pospieszne. Pospieszne są tylko z nazwy, bo będą zatrzymywać się na każdym przystanku wyznaczonej trasy. Obie linie będą kursować w godzinach szczytu co 30 minut.

ZOBACZ TAKŻE: W Lublinie powstanie Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, który zajmie się m.in. drogami i komunikacją miejską

Pierwsza z nich – 301 połączy os. Poręba z ul. Daszyńskiego, a druga – 302 os. Widok z Czechowem. Dotychczasowa linia pospieszna 46 zyska nowy numer – 303.

Wydłużenie poszczególnych linii

Jak zapowiada Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, rozbudowana zostanie też sieć linii podmiejskich. Dziś jest ich już 29.

„W porozumieniu z Gminą Świdnik, trasa linii 35 zostanie wydłużona do Dworca Lublin. Z kolei we współpracy z Gminą Niemce linia 30 wybranymi kursami dojedzie do Majdanu Krasienińskiego. Z Gminą Strzyżewice uruchamiamy nową linię 28, kursującą z pętli przy ul. Żeglarskiej do Piotrowic” – mówi Grzegorz Malec, dyrektor ZTM w Lublinie.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej zaczną obowiązywać od 18 marca.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.