Nowe drogi rowerowe w Lublinie. Gdzie powstaną? W planach budowa 20 kilometrów nowych ścieżek

ścieżka droga rowerowa
Ścieżka rowerowa | fot. Dominik Wąsik

Jazda rowerem po Lublinie staje się coraz bardziej komfortowa. W najbliższych czterech latach miasto planuje wybudować kolejne 20 kilometrów dróg rowerowych. Wiemy, gdzie powstaną.

Nowe drogi rowerowe w Lublinie

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie poszukiwał biura projektowego, które zajęłoby się opracowaniem dokumentacji projektowej na budowę nowych dróg dla rowerów wraz z przebudową chodników. Ratusz liczy, że uda mu się pozyskać różne dofinansowania na budowę nowych ścieżek rowerowych, lecz by starać się o granty, musi posiadać kompletną dokumentację.

Na oferty potencjalnych firm ZDiM czekał do czwartku, 23 listopada. W ogłoszonym postępowaniu ofertę złożyła tylko jedna firma. Zleceniem zainteresowane jest Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Lublina, a swoją pracę wyceniło na 504 tys. zł. Natomiast budżet Zarządu Dróg i Mostów na to zadanie wynosił 933 tys. zł.

Biuro projektowe będzie miało 30 dni na opracowanie koncepcji rozwiązania układu drogowego, zaś na przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej 18 miesięcy. Terminy te są liczone od daty zawarcia umowy.

Gdzie powstaną nowe ścieżki rowerowe?

  • na ul. Sławinkowskiej (od ul. Bukszpanowej do ul. Kameliowej)
  • na al. Witosa (od ul. Doświadczalnej do ul. Grygowej)
  • na ul. Głębokiej (od al. Kraśnicką do ul. Wiercieńskiego)
  • na ul. Roztocze (od al. Kraśnickiej do ul. Wielkopolskiej)
  • na ul. Szeligowskiego i Północnej (na odcinku od skrzyżowania z al. Smorawińskiego do skrzyżowania z al. Kompozytorów Polskich)
  • na ul. Nałęczowskiej (od ul. Cisowej do skrzyżowania z al. Kraśnicką).

Oprócz tego ZDiM zbuduje nowe drogi tam, gdzie posiada już dokumentację, czyli na ul. Abramowickiej oraz al. Warszawskiej, oraz w innych miejscach, które jeszcze są w trakcie weryfikacji.

Aktualnie długość infrastruktury rowerowej w mieście wynosi ponad 191 km. W budowie są obecnie kolejne odcinki ścieżek, m.in. przy ulicach: Abramowickiej, Północnej, Elsnera oraz Jana Pawła II.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.