Nowe drogi przy Dworcu Metropolitalnym. Trwa odliczanie dni do ich otwarcia

Nowe rondo przy Targach Lublin
Nowe rondo przy Targach Lublin | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze we wrześniu otwarte mają być dla kierowców nowe drogi w sąsiedztwie powstającego Dworca Metropolitalnego w Lublinie.

Nowe rondo przy Targach Lublin

Chodzi o zjazd z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do ul. Dworcowej oraz łącznik ul. Dworcowej i al. Piłsudskiego. Na początku września Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego potwierdził przyjęcie zawiadomienia o zakończeniu budowy i niewniesieniu sprzeciwy do użytkowania. Mimo że pozwolenie na użytkowanie już jest, to nowa infrastruktura drogowa nie została jeszcze udostępniona kierowcom.

„Planujemy udostępnienie kierowcom drogi przy Targach Lublin jeszcze we wrześniu, najszybciej jak to będzie możliwe. Konieczne jest jeszcze wykonanie dodatkowych prac – dokończenie nawierzchni bitumicznej na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Młyńskiej oraz wjazdów z ul. Młyńskiej do Dworca. Ich realizacja to kwestia kilku dni” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Po ich zakończeniu możliwe będzie otwarcie drogi przy Targach Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.